[]

Sendeleyen, Güçsüz Kedi Hakkında

Merhaba,

Apartmanımızın önünde 1 yaşında ya var ya yok bir kedi var. Tüyleri pis,yürürkende sendeliyor sürekli denge kurmakta zorlanıyor. Beslemek istiyorum fakat diğer kediler rahat bırakmıyor bu güçsüz diye saldırıyorlar. Yanına gidiyorum yaklaşmıyor kaçıyor. Bu arkadaşı nasıl olurda yanıma yaklaştırabilirim. Birde sendelemesi ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Sahiplenemem ama en azından temizleyebilirim belki ( Veteriner Kontrolünde). Hem denge kaybı ile ilgilide bir çözüm bulabilirim belki.


 
Kıyamam ya, korktuğu için yaklaşamıyor. Diğer kedilerin olmadığı bir anı kollayın, oldu ki geldiler o kediyi koruyun, bunu hissedecektir. ona dokunmaya ve illâki çok yaklaşmaya çalışmayın, size en yaklaştığı mesafede ilk aşama olarak jel mama gibi kesin yiyip seveceği bişey verin ki size güvensin ve artık kaçmasın, ben bi de bıdıbıdı konuşuyorum öyle yaparken tabii. Muhtemelen yeterli gıda almadığından sendeliyor ve güçsüz, bu konuda bilgim yetersiz.


  • mslny  (16.07.17 03:57:34) 
Bugün tv2 de pati programin da denk geldim,sendeleyen minnoşlar ile ilgili...Kedilerde nadiren görülen ve göbek deliğinin olduğu yerde bir fındık veya bazen bir ceviz büyüklüğünde gözlenen şişkinlikler göbek fıtığı olarak adlandırılır. Fıtık içeriği genellikle bölgedeki yağ dokusu veya omentumdan (karın içi organların üzerindeki örtü) oluşur.

Küçük olan fıtıklar çoğu veteriner hekim tarafından normal olarak kabul edilir. Bu tür fıtıklar genellikle herhangi bir soruna neden olmazlar ve büyüme eğilimi olmadığı sürece operasyona gerek yoktur.

Daha büyük fıtıklar nadirende olsa büyüme eğilimindedirler. Bu tür fıtıkların düzeltilmesi ancak operasyon ile mümkündür.

Bu tür operasyonlar acil operasyonlar kapsamında değildir. Ancak göbek fıtığının hızlı büyüdüğü durumlarda fıtık deliğine iç organlar da girebileceğinden (barsak gibi) bazen aciliyet kazanabilmektedir... Belirtisi de sallanmak ve sendeleyen..en çok da sokak minnoşlarinda gözüküyormus..kaza yüksek den düşme gibi travmalar dan dolayı..
  • pembeturk  (17.07.17 02:51:09) 
Hiç bir şekilde yakalayamıyorum, kaçarken benden sendeleyip düşüyor hatta.


  • ugrcn  (17.07.17 21:42:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.