[Elektronikçiler] board üzerindeki çipe reflow yapmak ?

Merhaba,

Bir board üzerindeki çipe reflow yapmak istiyorum. ancak elimde heat gun yok. saç kurutma makinesiyle yapabilir miyim? yani yeterli sıcaklığa ulaşır mı? çipin etrafını kapatıp sadece çip açıkta olacak şekilde yapsam saç kurutma makinesiyle işe yarar mı?

onun haricinde lehim makinesi var elimde (ucuz olanlardan) bununla yapılabilecek bir method var mıdır?

teşekkürler.

Ben emin olmadan yaziyorum ama simdi lehim 185 220 derecede eriyor diye hatirliyorum sizin komponentinizin dayanabilecegi sicaklik bu derecelerden dusukse yapmaniz zor bana gore cunku lehimde direk bacak ile temas ile akliyor zaten isinmis havya 1.5 saniye degiyor komponent ile ısı transferi pek olmuyor ama kurutma makinesi bence uzun sureli isitmayla o dereceye cikacak komponenti bozabilir bozmayadabilir ama

  • alp9900  (15.07.17 14:59:46)