Günlük hayatta rahatsız edici durumlar ve fotoğrafları

Herkese merhaba,
Almanya'da bir araştırma yürütüyoruz ve bu kapsamda günlük hayatta karşılaştığımız rahatsızlık duygusu uyandıran durumların fotoğraflarına ihtiyacım var. Çok basit şeyler mesela markete çıkış kapısından giren adam gibi

Örnek:
Rahatsızlık veren: i.hizliresim.com
Normal: i.hizliresim.com

Bu resimlerde mesela yanlış park eden arabanın sahibi biz olsak kötü hissederdik.

Her türlü fikir ve fotoğrafa açığım. 2×2=5 bu bile olabilir. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Not: gönderiye cevap, özel mesaj ya da mailden ulaşabilirsiniz.
mail: ergunomerf@gmail.com

Moderasyona not: bir süre yukarıda kalabilirse sevinirim.

Otobüste bacakalarını açıp oturan insanlar
Toplum içinde sesli sakız çiğnemek, ağız şapırdatmak vb.

  • powerpufgirl  (15.07.17 00:26:01)
Yaya geçişini zorlaştıran durumlar, mesela masalarıyla kaldırımı kapatmış cafeler.
Açık havada otururken yakındaki kişi nedeniyle dumanaltı olma durumu.
Yağmurda durakta bekleyenlere su sıçratan arabalar.
Köpeğiyle karşıdan gelen biri olduğunda korkusu nedeniyle en kenara yapışarak geçen insanlar. Kaldırımdan giden motorlar.
  • mikro patlama  (15.07.17 00:54:56)
metrodan çıkmaya çalışanlar ile binmeye çalışanların mücadelesi olabilir
şerit çekilmeden yapılan inşaat vb. çalışmalar

  • yüzyıllık yalnızlık  (15.07.17 00:57:07)
sürekli insan süzmek ve sürekli gözle süzülmek. plajda yolda her yerde Türk milletinin en öküz huylarından biri gözle süzmektir. gözle taciz büyüklerimiz çok yapıyor.

almanların bulunduğu bir otele gittim ve bu farkı yaşadım. almanlar kimseye bakmazken türkler herkesi süzüyor bence çok kaba bir hareket.
  • mikahakkinen  (15.07.17 20:26:57)
*düğün/sünnet kutlamalarında ve sporda/siyasette kazanılan başarılardan sonra yapılan korna çalmalı konvoylar.

*akşam üzeri gün batımına yakın saatlerde insanların sahilden çekilmesiyle arkalarında bıraktıkları çöpler.

*yollarda kırılmış cam şişeler.
  • ackapaackapaartema  (15.07.17 20:52:43 ~ 20:53:16)
- Sokakların sabahları temizlik öncesi pis hali (patlamış çöp, sahilde çekirdek öbekleri, çimlere atılan su şişeleri),

- Yürürken özel alanına girilmesi (çarpma, ya da alenen rahatsız edici konuşma, gözlerini dikerek bakma vb),

- Yere tükürülmesi (hala?),

- Bağırarak küfredilmesi,

- Toplu taşımada kadın-erkek farketmeksizin özel alanlara dikkat edilmemesi,

- Toplu taşımada ineceklere yol verme becerisi eksikliği,

- Metroda inmeniz beklenmeden üstünüze doğru vagona binilmeye çalışılması,

- Kaldırımda at koşturan son sürat motorlar,

- Işıklara uymayarak yaya geçidinde yayaların üstüne süren motorlar,

- Sıra yokmuş gibi davranıp öne geçme teşebbüsleri..

Ne kadar çokmuş :( İyi ve kötü olanları örneklemeniz için farklı semtlerde farklı periyotlarda dolaşmanız yeterli aslında.. Kolaylıklar
  • hana bi  (15.07.17 21:35:21 ~ 21:37:23)