Apartman aidat sorunu hk.

Selam iyonyalilar,

Simdi ben 4 senedir bi dairede oturuyorum mal sahibiyim. Apartman 12 daire ve aidat toplanıyor doğal olarak. Ben ilk 3 sene aidatı sektirmedim verdim. Yonetici yok bu arada ust kattaki zabıta ilk taşınan oldugu icin apartman otomatigini falan üzerine almış aidatı o topluyordu belge falan yok öyle karadüzen. Ben tabi 6 dairenin aidat ödemediğini öğrendim. Dolayısıyla aidat vermeyi kestim diğer 6 daire vermiyor diye. 1 senedir de evde yoktum geçici bi süreliğine geldim ve zabıta benı sürekli cepten arıyor %99 aidat iteleyecek. Yani kendi evime kaçak göçer giriyorum anlayacağınız. Şimdi ne yapayım ne diyeyim? Direkt herkesten önce al sonra ben mi vereyim diyeyim nedir ne yapayim?

Herkes toplansın bir yönetici seçin. Apartman hesabı açılsın herkes oraya yatırsın. Apartman içinde ne yapılıyorsa makbuzu panoya konsun.

  • gozu acik sevisen yahudi  (14.07.17 17:39:14)
Ararsa eğer;
diğer dairelerin ödemediğini öğrendim, bu durum haksızlık. yöneticiliği siz yapıyorsunuz ancak yaptığımız işi resmiyete dökersek herkes hakkını savunur duruma gelecek. İlk fırsatta toplantı yapıp ödemeyenleri de uyaralım.
diyin. Ve böylece yeni yöneticilik görevlerinizin tadını çıkarın. Her gün küfür edin.

Afedersiniz ama, siz Türk değilsiniz galiba. Kulağınızın üstüne yatacaksınız. İsyanı kim çıkarırsa sorumluluk üstüne kalır. Adam arar da aidat isterse, vericem diyip öteleyin, azar azar verin, gecikmeli verin, yine verin. Ses çıkardığınızda daha fazla maliyeti olacak.
  • cliquot  (14.07.17 17:53:36)