2.Lisans Sorusu

Aramızda hiç 2.lisans yapan var mı ? Aslında çok okula gideceğimden değil ama öylesine hobi olarak ne okusam mantıklı sizce ? Daha önce sayısalcı olmama rağmen tm tercih yapıp hukuk okudum.Şu an serbest avukatlık yapıyorum.Boş zamanlarımda oluyor ama yoğunlukla derse gitmeyeceğim bir okul düsünüyorum.Bilgisayar ve bilişim hukukuna merakım olması nedeniyle 2 yıllık bir program uygun diye düsündüm ama esenyurt üniv bilg mühendisliğide geliyor .Sizce hangisi daha mantıklı ? Bazı iyi bölümlerde tutunca kararsız kaldım ..Aşağıda tutan düsündüğüm bölümler ..

1-Uzaktan eğitim bilg programcılığı (kemerburgaz ,arel,aydın )
2-Aydın bilg programcılığı ingilizce ( ikinci öğretim )
3- Arel bilg programcılığı (ikinci öğretim)
4 Gs Üniversitesi deniz ulastırma
5-Haliç işletme (ingilizce )
6-Haliç işletme enformatiği
7 -Işık Üniv uluslararası ticaret
8-Aydın uluslararası ticaret (ing)
9 -Arel işletme ing
10-Esenyurt ünv bilg mühendisliği
11-Gelişim Üniv Havacılık yönetimi
12-İü deniz ulaştırma işletme müh
13-üsküdar adli bilimler

Piyasada yeteri kadar uzun süredir (mesela liseden beri) bilişimle ilgilenen kişi varken belli bir süre sonra bilişim dünyasına atılmak pek mantıklı gelmiyor. Yani İTÜ, ODTÜ vs bilg. Müh. Kazansanız kesin gidin derim de Esenyurt üni. Ne gitmek pek mantıklı değil. Bence okuduğunuz hukuk alanında tamamlayıcı 2 yıllık bir bölüm ya da yüksek lisans tercih edin.

  • reca ederim bu bahsi kapatalim  (14.07.17 00:58:51)
Şöyle bir yönelim ve işinizde gelişme sağlayacak rota çizebilirsiniz.
İnşaat bölümü okuyarak inşaat hukuku üzerine yoğunlaşıp şantiyelerinde avukat barındıran firmalarla işin teknik kısmını da bildiğiniz için anlaşabilirsiniz. Mesela uluslararası fidic sözleşmeleri felan var. Bunların hazırlanmasında danışmanlıkta yapabilirsiniz. Bu sadece inşaat değil makine vs. Üzerine de olabilir.

  • filipis  (14.07.17 01:56:08)