[]

Hukuka nasil calismali

içeriği aşağıdaki şekilde olmak üzere, kpss ayarında, belki bi tık daha zor bir hukuk sınavı için hangi kaynaklardan nasıl çalışmalı?

borçlar hukuku (genel hükümler)
ticaret hukuku (başlangıç hükümleri ve ticari işletme)
medeni hukuk (başlangıç hükümleri ve kişiler hukuku)
medeni usul hukuku

ek bilgiler:
- hukukçu değilim...
- üç ay kadar zaman var...
- kpss kaynakları kısacık ve ezbere dayalı. diğer hukuk kitapları tuğla gibi. sanki arada bişeyler lazım gibi.

şimdiden çok teşekkürler.

 
Bu tip sınavlara kısa kaynaklarla calismak normal aslında. Ezbere dayali gelir zaten sorular da. Yorum yapmaniz istenmez. Konu anlatimini yoğunlastirmak yerine Kisa kaynaklara iyice calisip eksikleri çok soru cozerek tamamlama seklinde calismak mantikli bence.


  • aquarium  (12.07.17 12:59:51) 
Kisa kaynaklar daha iyi. Ayrıca hakimlik sinavina dair kaynaklar var ama bilmiyorum tercihe göre o da tercih edilebilir. Ama asla hukuk fakültesnde olan kitaplardan çalışmamali. Hem detaylı hem teorik kalır.


  • cabiday  (12.07.17 13:39:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.