bulgar konsolosluğundan pasaport çıkartmak

arkadaşlar merhaba,

istanbul'daki BG konsolosluğundan pasaport ve licna karta çıkartmak için gereken evrakları bilen biri yazabilir mi? randevuyu filan aldım. fenalık geldi artık alayım şunları

konsolosluktan çıkartamıyorsun ki. bulgaristana gitmen lazım.

  • sta  (12.07.17 13:50:39)
@sta çıkartabiliyorsun :-)

  • iwfx  (12.07.17 14:12:35)
Akt za rajdane
1 biyometrik fotoğraf
Randevu alma siteisnden doldurulacak dilekçe
Banka ödeme dekontu.
  • shenergy  (12.07.17 15:26:22)
Ha bi de hepsinin orjinali ve fotokopisi de lazım.

  • shenergy  (12.07.17 15:27:02)
@shenergy

bunları ilk kez çıkartçam ama, hepten sıfırdan yani. şahit olayları nasıl oluyor bilginiz var mı?
  • iwfx  (12.07.17 15:41:39)
çıkartılsa ben bizim oğlanı çıkartırdım bizi bulgaristana gönderdiler.

  • sta  (12.07.17 17:14:32)
@sta,

senin işlem daha farklı olduğu için sanırım öyle olmuş. anladığım kadarıyla çocuğu vatandaş yapmışsın, o işlem dediğin gibi öteden yapılıyor. halihazırda vatandaş olanların işlemleri buradaki konsolosluklar ve büyükelçilikten yapılabiliyor.
  • iwfx  (12.07.17 17:33:01)
eşim vatandaş ama onun pasaportunu yenilemek için de bulgaristana gidiyoruz.

  • sta  (12.07.17 21:49:10)
@sta

benim de eşim vatandaş, bizimkiler de bg'ye gidiyor.
ama konsolosluktan da hallediliyor istenirse. sadece biraz daha karmaşık olsa gerek.
  • işimdeyim gücümdeyim  (12.07.17 21:57:19)
iwfx

Akt za rajdane doğum belgesidir. Eğer o varsa konsolosluktan yapabilirsiniz. Eğer bu belgen yoksa mecbur Bulgaristan'a gideceksin. O belgeyi çıkartman gerekli öncelikle. Eğer halihazırda vatandaşsan muhtarlık ya da belediyeden senin adına bir yakının da alıp gönderebilir. Eğer doğum belgesini de sıfırdan çıkaracaksan o zaman işlemler daha farklı. Öyleyse yaz bana konuşalım.
  • shenergy  (13.07.17 14:03:09)
@shenergy

merhaba!
akt za rajdane de var postoyanen adres de var bende. onları hallettim bu sene başında. ama bundan sonraki prosedürü tam bilemiyorum. pasport ve liçna karta daha önce hiç çıkarttırmadığım için zannediyorum şahit vs olayı gerekecekmiş.
  • iwfx  (13.07.17 14:47:01)
Yaş kaç?

  • shenergy  (13.07.17 16:58:19)
@shenergy
30 küsür

  • iwfx  (13.07.17 17:02:14)
18 üstüysen, ki öylesindir. 1. Derece 2 adet Bulgaristan vatandaşı akraba lazım. Onlarla da bi ara deklaratsiya diye bir belge istiyorlardı ama son zamanlarda istememeye başladılar diye duydum. Sadece gitmeleri de yeterli olabilir.

  • shenergy  (13.07.17 17:02:57)
@shenergy
anladım. 1. derece akraba bulmak zor olacak -çünkü yok- ama herhalde biraz esnetilir bu gereklilik. kuzenlerle filan giderim. nihayetinde sonradan vatandaş olmuyoruz :-)

  • iwfx  (13.07.17 17:06:09)