Lise ve Aids

www.google.com.tr

Sabah bu haberi okudum. Zaten takıntılyım, iyice gerildim sabah sabah

neden gerildin hacı git bi test yaptır.
ortam feci bozuk zaten.
gayrı bundan sonra böyle.
  • seyduna6687  (12.07.17 10:56:17)
"Sosyal medyada 3-4 özel uygulama üzerinden partner bulmanın çok kolay olduğunu belirten ..."

  • güneyli çocuk  (12.07.17 11:08:02)
Soru, Hıv konusunda bilinçli misiniz? Nasıl korunuyorsunuz

  • tavish11  (12.07.17 11:20:22)
Sadece hiv değil; hepatit var, hpv var, üstelik ne kadar korunsanız da bunları kapma ihtimaliniz var. Tabi yine de korunalım, ihtimalleri azaltırız en azından. Mesela hpv deriden bulaşıyor diye biliyorum, kondomun hiçbir koruyuculuğu yok.
En iyi korunma yöntemi casual sex yapmamak bence. Haberde de değinilmiş, verilen sayılar sadece bilinenler, oysa hiç muayene olmayan, taşıyıcı olduğunu bilmeyen, bilse de uçkurunun hatrına bunu gizleyen ve hastalığı yayan o kadar çok kişi var ki.

  • mezzosprite  (12.07.17 11:48:19)
Nasıl bir yaşam tarzın varsa ona göre önlemlerini alacaksın. Başka şansın yok.
Paranoyak olmana gerek yok. Sadece yapman gerekenleri yap, ihmal etme.

  • cliquot  (12.07.17 12:27:34)
Gay değilsen çok da korkulacak bir şey yok. Merak ettim baktım bu da gaymiş.

Ayrıca soru neydi?
  • catch the arrow  (12.07.17 12:46:00)
Korkulacak bir şey var, insanları gereksiz rahatlatmayalım lütfen, zaten çok az kişi umursuyor.
Cinsel yolla bulaşan hastalıkları cinsellik dışı yollarla bile kapmak mümkünken (örn. hastane, dövmeci, vs.) cinsel hayatı olan insanın bunu önemsememesini aklım almıyor.
Ne kadar korkarsan o kadar önlem alırsın, o kadar güvende olursun. Duyuruda bu konuyu önemseyen bir hekim vardı eskiden, biriyle yatağa gireceksen cinsel yolla bulaşan hastalığının olmadığına dair doktor raporu isteyeceksin, derdi icabında.
  • mezzosprite  (12.07.17 13:13:26)
catch the arrow vb. biraz yanlis olmus. Bu mantikla cok kisi da hastalik kapar. AIDS'in kadini erkegi olmaz. Umarim bu mantikla bir gun hata yapmazsin.

  • Traveller  (12.07.17 16:04:07)
Haberi ben de okudum bu sabah. Haber3'ten degil ama...

Durum ciddi evet. Bu sahte muhafazakar ortam vitrinde ama sokaklar hic öyle degil.

Tek kisiyle ve guvenli sex evet ama haberdeki gencin de dediği gibi, okullarda cinsellik eğitimi kesinlikle verilmeli.

Ayip tu kaka denilip bastirilamaz hiçbir sey.
  • runagain  (12.07.17 16:17:35)
Eşcinsel bir arkadaş sanırım. Eşcinsel anal sekste hiv pozitif olma ihtimali daha yüksek.

  • yirmisantim  (12.07.17 16:19:24)
@traveller +1

  • cliquot  (14.07.17 10:14:50)