Emekli baba ile mücadele yöntemleri

korktuğumuz başımıza geldi ve babam emekli oldu. kısa süre içerisinde beklentilerimizi karşılıksız bırakmayarak bin emekli huysuzluğunda bir varlığa evrildi kendisi. uğraşacağı bir şeyler bulmak için çaba harcıyorum ama yapamıyorum. benzer tecrübeleri olanlar, yol gösterin :(

kendisi

- biraz asosyal. muhabbeti korkunç kötü. sohbet etmeyi beceremeyen birisi. arkadaşlarla çay içip geyik yapmak bir seçenek değil
- sabırsız, huzursuz bir tip. balık tutmaca falan o olaylar da bir seçenek değil
-ekme biçme işlerini çok seviyor ama gidip bir arsa falan bulup almaya yanaşmıyor. "oralarda fiyatlar kesin abuk subuktur" diyor. genelde gücünü bu tip dayanaksız varsayımlardan alır.
- güzellik yarışmalarındaki gibi bir sihirli değnek versek kendisine, "hayatta istediğin her şeyi istediğin gibi yapabilirsin" desek, "öf neden böyle oldu şimdi" diyecek bir tip. memnuniyetsizlik camiasında hatırı sayılır bir kimse. memnuniyetsizlik bir dungeon olsa, babam final boss olur.

ne yaptırıcaz bu adama?
bu problemi çözebilene bira, çay, yemek, hamamda elmalı soda ve kese keyfi, sayısal loto bileti falan artık ne isterse onu ısmarlamaya söz veriyorum.

Kendisini apartman yöneticiliği oyalar gibi geldi bana

  • helena  (11.07.17 22:24:34)
Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama hobi bahçelerini araştırmanızı öneririm, çok daha makul fiyatlar arsa almaktan.

  • kullanıcıadımbuolsun  (11.07.17 22:25:44)
bir muhalefet partisine üye yap. tam yeri orası

  • bavyerali  (11.07.17 22:26:08)
ver tableti facebook'u orda oyun falan oynar.

sağlıksız ama oyalar.
  • drystedb efficacious  (11.07.17 22:26:33)
Kendine uygun yeni bir iş baksın böylelikle dünyayı size dar edecegine calisanlara eder.

Nolur bizim mudur de emekli olsun allahım, noooolur.
  • physcos physcos  (11.07.17 22:30:32)
xdxd bilgisayarla arası nasıl bilmiyorum ama oyun falan oynatın. konsol alıp kur televizyonu açıp tenis menis atsın mesela. çiçek, evcil hayvan. hmm. dizi de çok mantıklı bu arada.

  • snape i başından beri tanırım  (11.07.17 22:37:01)
@sopiro @drystedb @snape teknolojiyle arası "şu numarayı kaydetsene" noktasında kendisinin

@helena asosyallik ve memnuniyetsizlik bir araya gelip bunu direkt eliyor

@bavyerali uslanmaz bir akp sempatizanı kendisi maalesef
  • cay koy geliyorum  (11.07.17 22:38:01)
Balkonunuz falan varsa orayı yeşillendirsin kendisine dikmelik çiçek toprak bitki alın verin saksıları değiştirsin vs.

Hatta arada bir çiçeklere zarar verin gelip onları hayata döndürmeye falan çalışsın.

Bi biranızı alırım teşekkürler..
  • powerpufgirl  (11.07.17 23:00:58)
hem emekli hem akpli. senin dünyalık sınavın da bu o zaman.

  • bavyerali  (11.07.17 23:06:03)
Babam bunun karsit siyasi goruslu tarzinda bir emekli. At yarisi ve kelimelik oynuyo, yuruyuse alisverise falan gidiyor internette gazete okuyor.

  • passive aggressive  (11.07.17 23:13:17)
merak ettim hangi burç babanız? kendi yaşlılığımı gördüm sankı :D

  • nuisance  (11.07.17 23:14:36)
Kopek alin. Su buyumeyenlerden. Bu buyumeyen cinsler cok cabaliyor kendini sevdirmek icin, ilgi gormek icin. Baban biraz soguk davranacaktir basta ama 3. gun kopegi sahiplenir.

  • gormemisin oglu  (11.07.17 23:17:17)
@powerpuf tam ikna olamadım ben ya şimdi buna. olur mu diyosun böyle? bir kazanan mı var önümüzde yoksa

@bavyer yok öyle bayrak tutan "akape vuhuu hüloğ" birisi değil. hmmfs hmmfs diye sessiz takip ediyor olan biteni.

@passive at yarışı ve oyun yok da gazete/haber takip etmek, yürüyüşe çıkmak bizimkinde de var. tek olayı yürüyüşe çıkmak zaten. abarttı adam 20 kilometre yerden falan yürüyor vakit geçsin diye.

@nuisance baktım şimdi, koçmuş.
  • cay koy geliyorum  (11.07.17 23:27:26)
Babam ilk emek l ilik aylarinda perisan etmisti bizi.
Sabah baska, aksam baska is kuruyordu bozuyordu. Bizim olur dedigimize olmaz, olmaz dedigimize olmaz diyordu.
Sonra televizyon, kahve arkadaslari, koy isleri, cami derken atlattik.
Akp'li degil cok sukur.

Internetle tanistirmak cok mantikli gelmiyor bana. Bahce, çiçek gibi seyler daha uygun gibi.
  • runagain  (12.07.17 00:16:32)