Ölmeden önce yapılacaklar listeniz?

Var mıdır böyle bir listeniz?
Ölmeden önce mutlaka yapmalıyım dediğiniz neler var mesela?
Bende liste yok bu konuyu pek düşünmüyorum ama dün gece büyük bir trafik kazasını atlatınca biraz düşündüm. Kahvemi içip sakinleşince aklıma ilk gelen "daha yüzüklerin efendisini okumadım" oldu.
Hemen kitaba başlayacağım. Kitabı var diye yıllardır filmini de izleyemiyorum kaldım böyle bi haber :)

Sizde durum nedir?

Teşekkürler.

geçmiş olsun. uzun vadeli değil de kısa vadeli yapılacaklar listesi belirliyorum. gitmediğim yerlere gitmek ve tatmadığım lezzetleri tatmak gibi. uzun vadede denemek istediğim çılgınca şeyler var ama sanırım benden başka kimse bilmiyor bunları.

  • fragile lady  (11.07.17 17:09:09)
kimilerine saçma gelse de "25'ten önce 25" listem var, yetiştireceğim diye umuyorum.

  • yaraticinick  (11.07.17 17:12:03)
Böyle bir listem yok. Ne kadar dolu yaşarsan yaşa ölüm anında hep bir şeyler eksik olacak.

  • dissendium  (11.07.17 17:26:34)
dissendium kankitoya katılıyorum bu konuda, ne yaparsan yap her zaman eksik kalacaksın. daha doğrusu, bu bakış açısıyla ilgili. kimisi hayatını köyünde geçirip mutlu yaşar ve ölürken hiçbir şeyin eksikliğini hissetmez. kimisi ise çok şey yaşamış olmasına rağmen "daha fazlasını yapabilirdim" der.

o açıdan benim kesinlikle şunu yapmalıyım/yapayım listem yok. yaptıklarımın, yapabildiklerimin tadını çıkarmaya bakıyorum şahsen.
  • der meister  (11.07.17 17:29:50)
yok.

  • manuel mandalina  (11.07.17 17:36:16)
der meister ve dissendium aynı fikirde birleşir de ben itiraz edebilir miyim, her ikisine de koccaman bir +1.

listeye dökünce zorunluluk gibi, görev gibi oluyor; benim hevesim kaçıyor öyle olunca. hepsi aklımda ve anı kovalıyorum, hangisi için imkan oluşursa bam bam bam...
  • Bruce  (11.07.17 17:36:43 ~ 17:40:06)
abi geçmiş olsun.

  • güneyli çocuk  (11.07.17 17:48:00)
alaska'ya gitmek orada şöyle 1 ay falan vakit geçirmek isterdim. kış mevsiminde elbette

  • burya  (11.07.17 17:53:02)
geçmiş olsun.
bir listem yok ama yapmak istediğim şeyler oldu her daim hayatımda.
bunları gerçekleştirmeye bakıyorum. mesela paten kaymayı çok istiyordum eşim 30 yaşımdan sonra bana paten hediye etti.
şimdiki amacım tekrar davul çalmaya başlamak. altyapısını yapıyorum şimdiden. bir seneye kalmaz sahnelere dönerim sanırım.
  • teritori  (11.07.17 18:09:04)
Geçmiş olsun. Ölüme yaklaştığın trafik kazası gibi olaylarda bunlar geliyor aklına, ama bir kaç ay sonra normale dönüyorsun. Ben de yaşadım maalesef bu süreci.

Benim tek tek isteklerim oluyor. Mesela şu anki hayalim kuzey ışıklarını görmek. O gerçekleştikten sonra başka şeyler gelecek.
  • peggy  (11.07.17 18:26:39 ~ 18:26:57)
ludovico einaudi konserine gitmek, adamı canlı canlı dinlemek

  • shotgunwoman  (11.07.17 21:06:02)