[]

Kariyer sorusu

Merhabalar,

Uluslararasi bir firmada 8-10 kisilik bir ekibin yoneticisi pozisyonunda calisirken, baska bir uluslararasi firmadan %20 daha fazla kazanacaginiz yonetici pozisyonu olmayan bir teklif aldiniz.

Kabul edermiydiniz, etmezmiydiniz? Neden?

 
anlaşılan daha fazla veren firma daha kaliteli ve daha uluslararası, oranın normali diğerinin yöneticisi kadarsa...
bu şartlarda oraya gidip hem daha fazla para kazanabilirsin hem de orada da yönetici olmaya çalışabilirsin; hem kariyer hem de para olarak mantıklı görünüyor.

ama iş seçerken dikkat edilmesi gereken yegane kriterler bunlar değil bence, kalacak yere uzaklık, yan haklar, çalışma ortamı vs. de önemli olsa gerek.
  • Bruce  (11.07.17 15:54:19) 
%20 daha fazla olanı tercih ederdim sanırım. İş yerinde terfi almanın en büyük avantajı maaş artışıdır. Geri kalanı sinir stres. Daha fazla maaş aldıktan sonra neden stresli işi yapayım ki?


  • himmet dayi  (11.07.17 16:43:19) 
Diğer taraftaki pozisyon yönetici pozisyonu değil ama belki daha üst seviye bir pozisyondur.Bunu iyi sordun mu?

Eğer downgrade ise uzak dururdum
  • turkuaz  (11.07.17 16:56:03) 
Benim skalam soyle:

Sektorel degisiklik yoksa : %25-%30 arasi bir artis kabul edilebilir.

Sektorel degisiklik varsa %30-%50 artis kabul edilebilir.

*Diger tum degiskenler (yonetici, ise ulasim, ekip arkadaslari ilr uyum-
, ve is karakteriniz) degerlendirme disi tutuldugunda...
  • mkrk  (11.07.17 17:37:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.