[]

Portekiz'de bir hafta

Merhaba,
Portekiz'de bir hafta sürecek bir tatil planlıyoruz. Madrid'ten Porto'ya geçeceğiz, Lizbon'dan da İstanbul'a göndeceğiz. Pazartesiden pazartesiye.
Bu planlama da Porto ve Lizbon ana kentler olmak üzere, hangisine kaç gün ayırmalıyız? Önerileriniz nedir?


EKLEME: 4 gün madridin ardından ayrıca 7 gün portekiz gezilecek... yanlış aktarmışım kusura bakmayın.

 
2 gün Madrid
2 gün Porto
2 gün Lizbon

1 gün de yollara gider zaten beşer saat araba yolculuğuyla.
Portekiz'e 1 hafta fazla bence, o yüzden Madrid'i de dahil etmenizi öneririm.
  • cakabo  (11.07.17 15:44:54) 
benim fikrim lizbon=porto + 1 gün şeklinde. lizbonda 5 gün kalıpta yetişememiştim her yerine. porto daha küçük ve kompakt bir şehir, lizbon daha yayılmış + belem ve daha batısındaki ismini anımsayamadığım turistik bir bölgesi daha var.

ikisi de çok güzel şehirler, iyi eğlenceler dilerim, tekrar gitmek bana da nasip olur umarım.
  • barabas  (11.07.17 15:47:12) 
Lizbon icin sintra-cascais-estoril ekleyin, min 4 gun ki az ben sirf lizbonda 4 gun kalmistim, diger ucune keske 1 degil
2 gun ayirsaymisim diyorum.

Porto cok guzel bi yer, 3 gun diyorum en az.
  • kuehles blondes  (11.07.17 16:11:09) 
Mobilde editleyemiyiorum. Portoda 2 gun de olur, lizbona gecerken iyi ayarlarsaniz (araba varsa sorun olmaz zaten, ben otobusleydim) yolda nazare ya da obidos u gezebilirsiniz.


  • kuehles blondes  (11.07.17 16:18:18) 
kuehles + 1
Sintra+Cascais+Estoril'in hepsine bir gün lazım. Bir de Lİzbon'un kendisi var, içi ayrı ve çevresi ayrı.

  • aychovsky  (11.07.17 16:50:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.