[acil] midem bozuk , ekşiyo ve sınavım var :S

sabah o iğrenç ekşimiş midemin kokusuyla uyandım , çır çır olmuşum ( sabah sabah kusura bakmayın ), ve sınavım var :S bi el atında düzeltiverin , sınavım 3 te daha var ama kendi haline bırakırsam düzelmeye bilir :/ ayrıca çalışmam da lazım ^ ^

sabahtan beri yediklerim içtiklerim :

-muz
-çay
-soda
-ekmek

ne yiyim ne içiyim ? ilaç en son düşündüğüm şey, pek sevmem ilaç kullanmayı , o yüzden evde yapabileceğim ; yiyecek , içecek gibi tavsiyeler beklemekteyim,

not: geğiriğim kokusu beni benden almakta , kusucam yakında :( bunun için de özel olarak bişi yazarsanız sevinirim , midem ekşidiğinde ne yemeliyim mesela , siz ne yersiniz vs vs

ilaç da tavsiye edin tabi , son ihtimal onu da alcaz artık :/

şimdiden teşekkürler

Ekşime için değil de ishal halinde:

Bol su, meyvesuyu, kola (İsviçreli doktorlar öneriyor); haşlanmış patates, pirinç lapası.

Geçmiş olsun.
  • uyuklayankedi  (19.01.10 08:22:08)
kus. en azından kusacak bişey yoksa bile midende öğürmek iyi gelir.

işte parmağını boğazına sokuyosun falan. bende işe yarıyor.
  • karapolisnas  (19.01.10 08:24:54)
ishalin kökten çözümü için:
yemek kaşığının yarısına kuru türk kahvesi döküyoruz. üstüne de 5, 6 damla limon sıkıyoruz. sonra bunu yiyoruz.
yakında su da bulundur, boğazında takılabilir. kesin keser olayı.
  • pyro clustic flow  (19.01.10 08:33:07)
gastrit başlangıcı olabilir, sabah aç karna prosek, yemeklerden önce aç karna meteospasm alabilirsin. aynı belirtiler bende de vardı doktora gittim final haftamdı gecen hafta bunları verdi şu an çok iyiyim. tabi bir doktora görünmende fayda var ne olur ne olmaz. geçmiş olsun arkadaşım.

  • busuta  (19.01.10 08:57:26)
beyaz leblebi ve kola. gayet iyi toparlıyor deneyebilirsin.

  • ehlana  (19.01.10 08:59:05)
kahve-limon ishal için iyidir. ama ishalin sebebi, mideyi üşütmense bi işe yaramaz. mide ekşimesi-üşütmesi için nane-limon birebirdir. 1-2 kaşık kadar kuru naneyle bir limonu ince ince dilimleyip bir bardak suda kaynat, sıcak sıcak iç. hem ishale hem midene iyi gelir. (doğal olarak ishal bir süre daha devam eder ama o da geçecektir kısa bir süre içinde, geçmezse ozaman kahve-limon dene)
bişiciğin kalmaz. geçmiş olsun.

  • halanne  (19.01.10 09:30:03)
geğiriğinin kokusu için de bir tavsiye benden olsun; maydonoz yemeyi deneyebilirsin büyük ölçüde azaltacaktır o rahatsız edici kokuyu.

  • rtyu  (19.01.10 10:00:47)
, midedeki sorun için nane limon!

  • kahvegibi  (19.01.10 10:50:55)
cevap veren herkese tekrar teşekkür ediyorum , yaptıklarım sırasıyla ;

yağsız pirinç pilavı
haşlanmış patates
domates ( bu üçü bayaa toparladı tavsiye ederim )

sonrasında leblebi ve kola - bunlar da cilaladı ^ ^

şu an daha iyiyim , sınavımda güzel geçti sayılır ^ ^

bu arada ekliyceklerim var sırayla ;
kusmak iyi güzel de böğürmek felan baş dönmesi yapıyo ,tansiyonu düşürüyo

sadece ishal olmaması nedeniyle kahve limonu denemedim ama aklımda bulunsun ^ ^

kahve konusuna dikkat edicem , bayaa kahve tüketen bi insanım (:

o arada abim benim hesaptan girip bana cevap vermiş :P uyandığını bilsem sorardım kendisine ^ ^

leblebi kolayı biliyodum ,tekrarladım tavsiye edilir

nane limona antipatim var :P şaka bi yana midemi de bulandırıyo bu nane limon , o yüzden es geçtim :P

maydonoz deneyemedim ama domates te bayaa iyi geldi domatesi de mide bulandırıcı geğirik kokusunu gidermeniz için tavsiye ederim - maydonoz u da deniycem bi daha ki sefere ( gerçi umarım bi daha olmaz :/ )

cevap yazan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim (: kalın sağlıcakla
  • busuta  (19.01.10 20:33:10)
kuru kahve

  • gokch3  (19.01.10 22:46:25)