konservatuar (tiyatro) sınavları

tiyatro bölümlerine girmek gerçekten büyük yetenek işi mi? hazırlık kursları ne derece faydalı olur? göreceli olarak daha yeteneksiz biri bölüm içerisinde bunun ezikliğini yaşar mı

her ne kadar girdiğiniz gruba bağlı olsa da, genellikle iyi çalışılmış bir kaç tirad ve kendinden emin bir şekilde yapılan sunum ile farklı değişik bir tip olmanız şansınızı arttırıyor. en azından Ankara Devlet Konservatuarında böyle idi durum. Tabii o gün sınava n inci defa giren veya sizden daha iyi ezber yapmış daha tecrübeli bir sürü insan görürsünüz moraliniz bozulmasın.

Kimi alacakları hiç belli olmaz. Hazırlık kursları faydalı olur. Diksiyon hatalarınızı, artikülasyonunuzu genel sunum becerilerinizi geliştirir kolay gelsin.
  • justaddwater  (19.01.10 08:10:57)
ben hazirlik kurslarindan ziyade, gireceginiz okulda ve bolumde okuyan basarili ogrencilerden biriyle calisirdim. neden?

1- sinavlari birebir yasamis biri olmasi sebebiyle
2- hocalari tanidigi ve sizi de tanistirma sansi oldugu icin (legal torpile girer)
3- o okulda calisma sansiniz olur (eger okul yabancilari iceri alma konusunda kil degilse) ve atmosferi soluyabilirsiniz ve hatta o okula girip girmeme konusunda tekrar bir dusunebilirsiniz

sozluk.sourtimes.org faydali olur okumaniz.

bir de, facebook unuz varsa, o bolumun grubuna girip sorular sorabilir , ders verecek kisiyi arayabilirsiniz. misal mimar sinan tiyatro, istanbul üniversitesi tiyatro...

boyleyken boyle.
  • la traviata  (19.01.10 11:13:02 ~ 11:13:44)