Bozuk bilgisayarı ne yapayım?

2012'de aldığımız Dell N411z marka bilgisyarım var.

Bozuk. Garanti defalarca baktı etti anakart değişti bilmem ne. Garanti bittikten hemen sonra 98 derecede kapandı. Sonra açtığımda piyuv ettiydi. İçini açtık filan anca ekrana bi hareket geldi bi daha uyandıramadık kendisini. Her şey olmuş olabilir.

Çok güvenmediğim tamircilere gösterdim yapamadılar.

Yapılmasını çokistiyorum çünkü o zamanlar iyi bir bilgisayar diye almıştık. i5 filan.

Bilgisayarı toplasan 1 yıl kullandım. Elimde çöp olduğu için başka bilgisayar da alamadım hiç. Çünkü artık korkuyorum kötü bilgisayar sahibi olmaktan.

Ne yapayımbunu? İki tane çalışan pili var. Parçalarını mı satsam. Tamir edebilen çıkar mı? Ana kart piyasada yok diyorlardı yıllar önce.

14z modeli var bir de. Dıştan aynı ama kasa içi değişikmiş.

Ara ara aklıma gelir yıllardır düşünürüm.

Bi fikir verin nolur..

Duygusal olarak bağlanma,

HArd diskin cıkar, 2.5 inctir onun harddiski sat yada kullan.

Ramleri cıkar, sat.

Cpu yu cıkarabiliyorsan cıkar ve sat.

wireless modulunu cıkar ve sat.

Pilleri sat.

Klavyeyi cıkar ve sat,

etc...
  • binder dandet  (09.07.17 18:54:56)
Aslında duygusal olarak bağlanmamın sebebi var. Eski sevgilimin hediyesiydi. Bir de teknolojik çöp sevmiyorum. Çalışabiliyorsa bi şey çalışsın.

Hdd'yi zaten çıkarttım. Ram satılır, sağ olsunlar 2x2GB yerine tek 4GB koymuşlar.
Klavyenin jelatini bile duruyor.
Sahibindende ekran mekran satan gördüm. Epey de pahalı.

Yapılmaz diyosunuz yani...
  • supergirl  (09.07.17 19:01:40)
düzgün bi bilgisayar tamircisine götürüp yaptırabilirsiniz muhtemelen. eğer kronik bi sorunu yoksa muhtemelen fanlar hatalıydı aşırı ısınıp kendinden geçti alet. böyle anlatırsanız tamir ederler diye tahmin ediyorum.

fanlara da bakım yaptırın ya da duruma göre değiştirtin muhakkak ama.
  • yuto  (09.07.17 19:37:52)
@yuto;

bilgisayar o kadar temiz ki, fanlar da değişti termal pasta da. anakart da değişti. ilk sene hiç kullanmadım sağolsun bu elimdeki 10 yıllık Acer sağolsun.

yani hiç elektrik bile gelmediği için umutsuzum açıkçası

bir de yurtdışındayım. bilgisayarcı bilgisayarcı gezemiyorum :(
  • supergirl  (09.07.17 20:30:47)