Avukatlık Stajı

Süresi ve kapsamı ne kadardır. Hem uzun vadeli süre hem de gün içerisindeki süresi (tam gün-yarım gün) kapsamı nedir,

Süresi bir yıl, ilk altı ayı mahkemelerde, ikinci altı ayı hukuk bürosunda. Mahkemelerde haftanın belli günleri oluyor sanırım, diğer günler büroda geçiyor ilk altı ayda da. İkinci altı ayda duruşmalara girilebiliyor. Benim gördüğüm tam gün oluyor, part time yapan görmedim.

barobirlik.org.tr'ye bakınız.
  • uyuklayankedi  (18.01.10 23:38:52 ~ 23:39:10)
1 yıl sürer, ilk 6 ay adliye, ikinci 6 ay avukat yanı stajıdır. adliye stajın öğleden önce biter, avukat yanı stajı genelde tam gün olur. fakat bu 12 ayın nasıl geçeceği sana kalmıştır.

  • evrendeki en mutevazi insanim  (18.01.10 23:39:42)
ikinci altı ayında, bir avukat bulup yanında staj yapıyomuş gibi gösterenler de oluyor.
sınav mınav düşünüyosan eğer.

  • iyilik yap pitbull  (19.01.10 00:23:36 ~ 00:24:06)
ilk 6 ayda bazı mahkemeler zorunlu kılabiliyor.genelde haftada 1 gelip imza atmak bile yeterli olabiliyor. Avukat yanında ise avukatın durumuna kalmış.avukat yanında ise ;eğer ufakta olsa bir maaş istiyorsanız cumartesileri bile unutun.uzun mesaileri ve ekstra getir götür işleri de dahildir buna.
anladığım kadarı ile kendiniz için sormuyorsunuz.muhakkak her gün gitmeye çalışsın.avukat stajını da icra ağırlıklı olmayan bir büroda yapsın.unutmayın avukatlık mezun olduktan sonra öğrenilen bir meslektir. okulda sadece teorik kısmını öğrenirsiniz.

  • ground  (19.01.10 08:16:46)