Çaresiz durumda kalınca uyumak istemek

Bunu sadece ben mi yaşıyorum? Kendimi çaresiz hissettiğimde veya moralim diplerde gezindiğinde bütün gün ve gece uyumak, uzun bir süre uyanmamak istiyorum.

Ben de yapiyorum. Sanirim alkol bagimliligi boyle basliyor.

  • Traveller  (07.07.17 12:25:37)
Ben de.

  • brad pitt  (07.07.17 12:28:19)
Çaresiz stresli güvensiz iş yapacak enerjim olmadığında bir şeylerden kaçtığımda insanların beni yorduğunda oluyor gerçi doktora sorsan depresyon der ve antidepresan verir

  • kararsızataletfilozofu  (07.07.17 12:30:46)
  • orpheus  (07.07.17 12:34:16)
Moralim bozuk olduğunda çocukluğumdan beri uyurum ben de.

  • pastörizesüt  (07.07.17 12:46:21)
Bu durum ilkel(immature) savunma mekanizmalarından biri oluyor. Psikolojide normal kabul edilmiyor çünkü çaresizliğinizle baş edebilmeniz gerekirken siz uyumayı tercih ediyorsunuz. Bunun yetişkinlikteki versiyonu genelde uyuşturucu madde (antidepresan dahil) kullanımı oluyor.

  • elitist  (07.07.17 13:10:59)
biriyle kavga edeyim, sevgilimle ayrılayım veya can sıkacak başka büyük bişey olsun, eve gelir hemen uyurum. klasik bi depresyon şekli sanırım.

  • jonestown  (07.07.17 13:32:30)
Ben de Öyleyim sonra adımız uykucuya çıkıyor .

  • cabiday  (07.07.17 13:33:35)
Beyin uzaklaşmak istiyor diye düşünüyorum ben. Aynı zamanda beyin, uykuda indeksleme işlemi yapıyor ve bu sayede daha net yorumlar oluyoruz olayları.

Vücut her zaman kendini korumak ister, avantajlı çıkmayacağı bir durumun içine kendini sokmaz.
  • devilred  (07.07.17 13:43:27 ~ 13:44:05)
Uykuya kaçmak diyoruz ama kaçmak değil bence, yapılanmak. Ecnebiler 'power nap' diyorlar.

  • sadegazoz  (07.07.17 14:44:39)