Telefonuma su döküldü ve evde pirinç yok!

iPhone 6 telefon, spor çıkışı alışveriş yapmam gerektiği için çantaya atmıştım ve suluk açık kaldığı için çantaya su dökülmüş, su çantanın dışına çıkmaya başlayınca farkettim ve hemen telefonu çıkardım. Üzerime sildim ve alışverişe devam ettim. O sırada aklıma gelmediği için de pirinç almadım. Eve geldiğimde telefonun alt sağ köşesinden su girmiş olduğunu gördüm ama o bölgelerde dokunmatik konusunda bir sıkıntı yok, sadece görsel olarak kötü. Ara ara sim kart yok diyor bir de. Simi çıkardım, kartın üzerinde biraz su vardı. Bir de ses çıkışı olmuyor. Telefonu kapattım.

Ne yapabilirim? Telefonum yaşayacak mı?

iphone 6plus telefonu havuza düşürdüm. bildiğin dibine battı. peşinden atlayıp hemen geri çıkartıp kapattım 3 gün hiç açmadım 4. gün açtım hala kullanmaya devam ediyorum. pirince falan yatırmadım.

telefonu kapalı tutup iyice kuruduğundan emin olana kadar sabırla beklemek gerekiyor bence. tam kurumadan kullanılmaya çalışıldığında anakart başta olmak üzere çeşitli arızalar çıkıyor.
  • dodo slayer  (07.07.17 02:07:52)
pirinç olayı zaten şehir efsanesi. nem gitse bile suyun içindeki tuzlar devrelerde korozyona sebep oluyor.

içinin açılıp saf alkol ile temizlenmesi lazım.
  • orpheus  (07.07.17 11:42:22 ~ 11:43:29)
Telefonu kapattım, ertesi gün marketten pirinç alıp içine koydum. İlk gün telefon normal açıldı vs ama kameraların içinde su vardı, o yüzden kamera ve ses düzgün çalışmıyordu. Bir gün daha bekletince sorun çözüldü.

  • kayranin kedisi  (12.07.17 14:55:11)
ince bulgur da olur

  • devilone  (12.07.17 14:56:20)
arpa şehriye de olur

  • cekilmis gayfe  (12.07.17 17:25:18)