[]

Work And Travel'daki arkadaşa yardım sorusu

Arkadaşlar iyi sabahlar herkese. Sevdiğim bir dostum Maine'de WAT için bulunuyor bir süredir. Çalıştığı yerde Türk ağırlıktaymış, merkeze ulaşım çok sıkıntılıymış. İşiyle de alakalı birtakım şikayetleri var(ıstakoz yakalıyorlar). Kendisine ne tavsiye edersiniz? Acenteyle iletişime geçmesini söylemiştim, sabret bu zorlukları her giden yaşıyor tarzı şeyler söylemişler. Özellikle daha önce gitmiş arkadaşlar bi el atabilirse çok memnun oluruz.




 
Yasal olarak çalışma izni olduğu için İş değiştirebilir, istediği şirkete gidip eleman lazım mı diye sorsun (Market, restaurant vs.)


  • piotr  (06.07.17 09:48:12) 
10 sene önce gitmiştim. baya uzun zaman geçmiş. o zamanlar çalıştığımız yerde işten yakınan, etraftan yakınan sadece türklerdi. diğer ülkelerden gelen çocuklar 17-18 yaş ortamalarında olmalarına rağmen, hepsi sorumluluğunu biliyor, işini güzelce yapıyor, işten çıkınca da eğlenmesini biliyorlardı.

demek ki halen değişmemiş bu durum.

acente yardım etmez boşa uğraşmasın. kendi çabasıyla bir iş bulursa bulabilir.
saatlik ücreti ne kadar bilmiyorum ama, iyiyse kesin aynı yerde kalmalı. iş bulmadan ayrılmamalı.
  • artci sarsinti  (06.07.17 11:12:26 ~ 11:13:00) 
bana mesaj atın mailimi vereyim 6.5ay mainede kalıp çalıştım yardımcı olayım


  • mukon  (06.07.17 11:24:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.