hesap ödeme

bugünün öncesinde 2 kere buluşuldu ve onlarda hesabı ben ödedim. bugün 3. buluşmada bira içmeye gittik 2 bira ve bir şeyler yedik sonra değişiklik olsun dolaşalım biraz deyip kalktık. ama saat çok da geç olmadığı için başka yere geçer bir şeyler içmeye devam ederiz diye konuştuk. hesap geldi neyse bölüşelim muhabbeti oldu ama geçtiğimiz yerde verir diye, borcun olsun dedim esprili şekilde. oradan sonra biraz dolaşıp başka yere geçtik. yine 2 bira içtik, çerez falan. hesap geldiğinde kız cüzdanını çıkardı karıştırdı sonra 15 lira versen yeter dedi ve kalanı kartla çektirdi.

tamamını ödemesi gerekmez miydi kızın? bira ısmarlarsın olayını unutup bölüşelim dese daha az kafaya takardım ama 15 lira ver demesi çok zoruma gitti. ne diyorsunuz? ben mi abarttım? yine nakit falan olmasa anlarım ama kartla ödedi kalanı yani. sizin ilk buluşmalarda hesap ödeme yönteminiz nedir?

İlk buluşmalarda ben öderim. Net.
Sonra ısrar ederse izin veriririm.
Her zaman tek tarafa yıkmamak lazım.
  • [GODDARD]  (06.07.17 02:52:57)
o kız bir daha elini cebine zor atar gibi geliyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.07.17 02:56:50)
Ayıp etmiş. O kızdan olmaz.

  • devilred  (06.07.17 02:57:28)
Banka kartıysa içinde o kadar para yoktur. Üzerini nakit verecek 15 lirası da olması lazım ama dışarı çıkıyorsa. O açıdan garip olmuş.

  • Lim5  (06.07.17 02:58:17)
her zaman hesabımı öderim. kızın yaptığı hiç olmamış.

  • sta  (06.07.17 03:50:39)
Bence zorla hesap odemiş olmuş

  • surekliyorguninsan  (06.07.17 03:52:50)
Bas tekmeyi.

  • lazarus  (06.07.17 04:05:36)
Kadın çok net ucuz. İlişiğimi keserdim.

  • sorumatik  (06.07.17 04:12:47)
Bence de o kiz elini cebine bir daha zor atar, ilk boluselim muhabbeti oldugunda firsati kacirmayacaktiniz.

  • kassiopeia  (06.07.17 04:31:48)
lim5'in dediği gibi düşündüm ben de. kartında belki yeterli para veya limit yoktur ama en azından belirtseymiş bunu iyi olurmuş. hem samimiyetiniz artardı, bu konularda daha az kasılırdınız vs. iyimser bakıyor olabilirim ama bu şekilde de düşünmek lazım

  • isimsiz uye  (06.07.17 06:16:37)
kendi adıma söyleyim ilk buluşmalarda herkes kendi hesabını öder.

  • follow rivers  (06.07.17 08:13:55)
Kız ağır kezban ve yiyici.

  • arnold schwarzeneger  (06.07.17 09:03:32)
bunu sorun edeceksen kimseyle buluşma bence, yalnız takıl.

  • fragile lady  (06.07.17 10:22:03)
ilk biraları senin ödemen bile saçma iken bu ikinci olay baya çirkin olmuş. Haklısın bi daha buluşursan da kesinlikle bir şey ısmarlama.

  • pastörizesüt  (06.07.17 10:28:27)
paran yoksa mekan mekan gezmezsin. rahatsız olmakta haklısın. kız yiyici.

  • elorelia  (06.07.17 10:30:51 ~ 10:30:59)
Ben ilk buluşmada ödemeyi teklif ediyorum. Kimi zaman kabul etmeyen oluyor, illa paylaşalım diyor, uzatmıyorum paylaşıyoruz. Birden fazla yere gidilecek durumlarda ilkini ben ödediysem ötekini de ben ödeyeyim muhabbeti oluyor.

Neyse ki ergenlik sonrası birkaç örnek hariç bir şekilde atlattık şu muhabbetleri, gereksiz gerilim başka bir şey değil.

Hadi ilkini anladım da ikinci buluşmada hesaba en azından ortak olmalıyken üçüncüsünde de esnaf gibi "15 tl ver yeter" demesi hiç ama hiç hoş değil.

Yine de kötü düşünmek istemiyorum, o an veya bu sıra parası olmayabilir. Seninle dışarı çıkmayı çok istiyor ve seviyor ama sana maddi durumunun kötü olduğunu da gururuna yediremiyordur belki. Onu senin görebiliyor, hissedebiliyor olman lazım. Öteki türlü hali vakti yerindeyse çok fazla uzatmazdım ben olsam.
  • chicha  (06.07.17 10:44:22)
Koşarak uzaklaş. Hiç normal bir şey değil bu "hesap kitleme olayı" brad pitt olsa 2. kez buluşmam öyle diyim. Yaptığı terbiyesizlik ve sizi aptal yerine koymak.

  • powerpufgirl  (06.07.17 11:31:38)
oha kızı dövmediğiniz kalmış ya iyi ki bi 15 lira versen yeter demiş, kızın yaptığı olsa olsa ayıptır. ne eksik ne fazla.

evet tamamını ödese çok şık olurdu, hatta keşke tüm gittiğiniz yerlerde kendi payını kendi ödüyor olsaydı fakat öyle olmamış, buna da biraz siz izin vermemişsiniz. çok zorunuza gidecek bir şey yok, kızın maddi durumunu filan bilmiyorsunuz dolayısıyla rahatsız olmakta haklı da olsanız abartmışsınız. görüşmezsiniz olur biter.

not: ilk buluşmalarda kesinlikle kendi hesabımı öderim, karşı taraf ödetmemişse bir şekilde tatlı kahve bira filan bir şekilde eşitlik sağlarım.
  • evde liyakat kalmamis  (06.07.17 11:53:03)
Ne çirkin şeyler ya. 15 tl ver nedir. Hesap bölüşmek pek tarzım degildir. Bir o, bir ben şeklinde daha şık buluyorum. Mutlaka eşitliği sağlarım. İlk buluşmada ilkini erkeğin odemesine izin verip 2. Mekanin hesabini mutlaka ben öderim. Ama kız kaç buluşmadır ne hesap ödüyor ne bölüyor kalitesiz bir insanmış. Bence görüşme bir daha.

  • aquarium  (06.07.17 11:55:55 ~ 12:00:27)
Çok net kullanma arayışında biri. uzak dur görüşme.

  • lcha  (06.07.17 12:37:15)