Ucakta alkol tasima prosedürü?

Herkese merhabalar.
Yarin ilk kez yurtdisindan ulkeye ucak ile ucucam. Malum hazir yurtdisina cikmisken ulkemizde bulunmayan yada bulunsa da pahalı olan alkollu icecekleri lip ulkeye öyle girmek istiyorum. Ucak yolculuklarinda kac sise veya litre alkol taşınmasina izin veriliyor. Ve bu icecekleri en guvenli sekilde nasil tasiyabilirim. El bagajinda sokmaya izin veriliyor mu. Cunku normal bagajim aşırıderecede dolu ve sanki oraya koyarsam kirilir gibi hissediyorum. Simdiden teşekkür ederim:)

El bagajında sadece freeshoptan alınmış alkol sokabilirsin, dışarıdan aldığın alkolü gözünün önünde atarlar çöpe, sakın el bagajına alma.

Bavulda getirebilirsin ama ben hep 1-2 şişe bir şey getirdim bavulda, daha fazlası sıkıntı olur mu bilmiyorum, bilen biri yazsın.
  • fengari  (05.07.17 23:45:52)
Free shoptan aldigimi nasil kanitlicam peki. Yani freeshoptan 2 sise birşey alip el bagajina atabilirim degil mi?

  • bigcaptain  (05.07.17 23:47:45)
ben 4 şişe alkolle girdim defalarca türkiye'ye,
ama kapıdan geçerken türk polisi tipinizi beğenmez veya rastgele sizi seçer de aç bakalım bavulu derse sorun yaşayabilirsiniz 4-5 şişe alkolle...

  • luchetti  (05.07.17 23:48:37)
tekrar cevap vermişsiniz,
freeshoptan aldığınız her şeyi zaten sadece kabin bagajına alabilirsiniz yanınıza,
freeshoptan aldığınızı kanıtlamanıza gerek yok, zira o sırada güvenlik kontrollerini geçmiş olacaksınız, yani zaten freeshopa girerken de elinizde başka bir likit bulunması imkansız.
freeshop limitleri türkiye'de 1 litre ağır alkol veya 2 litre hafif alkoldü, başka ülkelerdeki limitler değişiyor mu emin değilim.
  • luchetti  (05.07.17 23:50:11)
Freeshoptan aldığında zaten özel torbalara konuyor alkoller, uçağa o şekilde elinde veya kabin bagajına koyarak sokabilirsin.

  • fengari  (05.07.17 23:55:36)
Hepinize teşekkür ederim sagolun :)

  • bigcaptain  (06.07.17 04:19:03)
Rekorum bagajda 16 sise votka

  • kartonpiyer  (06.07.17 14:27:49)