Konserve tüketiyor musunuz?

Konserve kavramına bakış açınız nasıl? Sık sık tüketir misiniz bu ürünleri? Ben pek tercih etmiyorum bir de konservelerden zehirlenme olayını duyduğumdan beri iyice kaçınıyorum. Tabiki o illet bakteriye sahip olanlar zehirliyo ama yine de korkuyorum. Siz de durumlar nasıl?

hazır konserve nadiren alırım, hiç denenecek kadar az.
evde konserve yapmıyoruz, kurutuyoruz biz gıdaları konserve yerine veya buzluğa atıyoruz. babama dokunuyor, senelerdir böyle alıştık (20 sene önce filan karadenizdeydik kurutma olmuyordu, dondurucu yoktu, o zamanlar yapardık, bıraktık)
misafirlikte filan yiyorum tabi.
  • niye ama  (05.07.17 23:22:13)
ben ekmek yediğim dönemde çok yerdim. Askerde 6 ay barbunya konserve yedim neredeyse. Şimdi sadece balık.

  • gozu acik sevisen yahudi  (05.07.17 23:23:43)
sadece ton balığı

  • qazaqwsx  (05.07.17 23:24:19)
Bir kuru gıda deposunda çalışıyorum. Bazen cok acıkıyorum yemek olmadığında mecburen bu tukas yada tamek'in yaprak sarması var onu yiyorum. İlk açtığımda bütün yağlar donuk oluyor o an midem bulanıyor ama elimde olsa sarmaları suya koyup temizleyecem öyle yiyecem neyde onları birsekilde temizledikten sonra yiyorum. Baska bir konserve olarakta mantar kullanıyorum. Benim için cok pratik oluyor. Bir de bi ara cok konservede ananda yiyordum o cok güzeldi yalnız.

  • fıytfıyt  (05.07.17 23:25:51)
Közlenmiş patlıcan çok seviyorum. Kendim közlemek zor geldiği için alıyorum sıkça. Bir de ton baligi. Bu ikisinin dışında tüketmiyorum.

  • aquarium  (05.07.17 23:28:21)
Ayda 5 kilograma yakın tüketiyorum ton balığı.

  • goodz  (05.07.17 23:29:23)
sadece ton balığı. ama sevdiğim başka birşey olsaydı yerdim. konserve falan farketmez.

  • Caaannn  (05.07.17 23:31:40)
Çok nadir. Yılda 1-2 kez.

  • i m cool with that  (05.07.17 23:34:57)
konserbe bence en doğal gıda saklama yöntemlerinden biri. özellikle cam kavanozlardakiler.
ancak ton balığı ve et konservelerine çok dikkat etmek lazım.

  • grid  (05.07.17 23:42:54)
Cam tüketiyorum ama metal riskli, tüketmiyorum.

  • neferkitty  (06.07.17 00:01:16)
Hazır konserve hiç tüketmiyorum uzun süredir.

  • ms brownstone  (06.07.17 00:02:30)
hiç alışkanlığım yok, yılda 1-2 ton balığı belki. o da belki.

  • doxanikee  (06.07.17 00:19:32)
fasulye bizde konserve yapılır.

  • blue eyes white dragon  (06.07.17 00:26:03)