cepteteb üzerinden direk dolar harcamak

merhaba, benim cepteteb banka kartımda bi miktar dolar ve euro var fakat para birimi ne olursa olsun her türlü alışverişte -fiziksel pos veya sanal ödeme- kartta türk lirası varsa onu euro veya dolar'a çeviriyor ödemeyi öyle gerçekleştiriyor, hesapta try olmadığı zaman yetersiz bakiye veya ödeme reddi gösteriyor.

parayı anlaşmalı atm'lerden nakit olarak çekebiliyorum, o konuda sıkıntı yok.

SORU/ÖZET: direk hesaptaki dövizi harcama imkanım yok mudur? aliexpress vb.. siteler üzerinden.

aTM kartları TL hesaplarına bağlı açılır. Siz söylemedikçe döviz hesaplarını bağlamazlar. İnternetten veya telefon bankacılığından bakınız o döviz hesapları karta bağlı mı? Eğer bağlıysa, tel. bankacılığından niye böyle olduğunu sorun belki yapabilecekleri bir şey vardır.

  • 507  (05.07.17 17:08:52)
ekstre ayarlarından döviz ekstresi isteyeceksiniz. doları dolarla euroyu euroyla ödersiniz o zaman.her ay 3 farklı ödemeniz olur nur gibi.

edit: banka kartıymış o zaman olmaz. hangi hesaba bağlıysa ondan çeker banka kartı. biraz da şundan çek yapamaz. gerçi ben kredi kartımla dolar hesabımdan da euro hesabımdan da tl hesabımdan da çekebiliyorum ama talimatla oldu sanırsam o iş.
  • argent dawn  (05.07.17 17:12:47 ~ 17:14:00)
Yurtdışında yapılan işlemler yerel kurdan dolara, dolardan türk lirasına çevrilerek gerçekleştirilir. Ceptetebte oluyor mu bilmiyorum, kredi kartı isteyin, döviz işlemler için ayrı ekstre talep edin, ekstre gelince döviz hesabınızdan ödeyin.

  • inheritance  (05.07.17 17:19:04)
banka kartınızın yurtdışında kullanacağı hesabı yabancı para cinsine çevirebilirsiniz. onun haricinde yapacağınız tüm harcamalar ana hesabınızdan düşecektir.

  • gliderpilot  (05.07.17 19:50:36)
yurtdisinda anlasmali atmlerden ben de euro cekememistim. arayip sordum, doviz hesabinizi ana hesap yaptirmaniz gerekliydi dediler. internet subesinden ya da cagri merkezinden doviz hesabini ana hesap yaptirirsan sorun cozulur bence

  • exlibris  (05.07.17 20:57:17)