macbook el yakiyor

fiyatı değil kendisi arkadaşlar, havaların iyice ısınmasıyla birlikte bilgisayarım daha da ısınmaya başladı, çoğunlukla akademik işler için kullanıyorum, fanlı soğutucular ve fansız alüminyum padler var, bir de ekstra klavye bağlayabilirim ama bunun klavyesine de çok alıştım. benzer durumdaki arkadaşlar nasıl çözüm bulduklarını anlatırlarsa çok memnun olurum.

sıcaklık göstergeleri ekteki fotoğrafta, yalnız bunlar bilgisayarın en hafif halindeki değerler.

çözüm olarak asus aldım ben, ilk defa pcyi soğutan fan sistemi ile tanıştım.. cidden 3-5 dk gibi bir sürede alimünyum kasayı ideale çekiyor.

  • kapti  (05.07.17 13:13:33)
garantisi yoksa içini aç süpürgeyle veya kuru basınçlı havayla temizle. youtubede videoları vardır modeline göre. garantisi varsa servise gönder temizlesinler.

  • mr.goodcat  (05.07.17 13:34:01)
@jihat
Şarjdayken benimki daha da ısınıyor

@kapti
Bilgisayarımı ısınma sıkıntısını saymazsam seviyorum o yüzden değiştirmek istemiyorum.
  • tiny toon  (05.07.17 14:03:23)
ya şarj ederken o uc aşırılar aşırısı ısınıyor mu? baya el yakcak gibi benmki aşırı ısınıyor. aldığımdan beri ısınıyor. apple store'a götürdüm normal dediler. nasıl normal anlamadım.

  • fosforlu cevriye  (05.07.17 14:22:56)
@fosforlu cevriye

Aynen benimkinde de aşırı ısınıyor o uç.
  • tiny toon  (05.07.17 14:33:14)
macbooklar metal kasa olduğu için bilgisayarın gövdesi de bir nevi soğutucu görevi görüyor. O açıdan ısınması normal. plastik bir bilgisayar kadar soğuk olmasını beklemeyin.

  • chavezding  (05.07.17 14:46:22)