buzdolabindan catir/cutur/citir seklinde sesler geliyor

arcelik nofrost buzdolabi yeni degil.

2 gun once tasindim. 2 gundur guzel guzel calisiyordu. yaklasik yarim saat once bu sesler gelmeye basladi. 2 bolumu de canavar gibi calisiyor ama bu sesler geliyor anlamadim. ne olabilir problem.

bu arada ses dolabin alt arka taraflarindan geliyor.

kaynak yapıyorum müsadenle; hotpoint ariston var. aynı sesler mevcut. çatırdamalar grul grul su sesi gibi seler geliyor. 2 seneyi devirdi alet ama hiç problemi yok.

  • fukka  (04.07.17 22:24:12)
Fare olabilir mi dolabin arkasinda

  • insanlik icin buyuk bir adim  (04.07.17 22:28:10)
nofrost dolapların buz kırma sesi, sorun yok

  • freebird5406_2  (04.07.17 22:30:15)
yok eve 2 gun once tasindim fare falan degildir. bir de genlesme sesi degil eminim.

  • seksli harf  (04.07.17 22:31:29 ~ 22:33:39)
Bizde de indesit var aldığımızdan beri kafasına göre çatırdıyor, depremler oluyor beyninde ama içinde ölen bir yer yok <3 bu sesle yaşamayı öğrendik biz, sorun etmiyoruz.

  • apartman teyze  (04.07.17 22:35:00)
buzmatik? acik oldugunda o sesleri yapiyor..

  • ubi dubium ibi libertas  (04.07.17 23:04:00)
Akım atlıyodur kablosu sıyrılmıştır ?

  • kararsızataletfilozofu  (05.07.17 00:15:28)
yok akimin havayi delmesi icin cok cok yuksek gerilim gerekli. soylendigi gibi buz kirma diye bir islem varmis sanirim sikinti o. fakat bu boyle surekli tikirti sesi mi cikartacak? yoksa bunu belirli araliklarla mi yapacak? surekliyse neden 2 gundur yapmiyordu kafamda deli sorular.

  • seksli harf  (05.07.17 00:17:54 ~ 00:18:56)
kapiyi actim ses kesilmedi :) buzlar erisin diye de cekemem ki fisini icindekiler kotu olur diye korkuyorum.

  • seksli harf  (05.07.17 00:41:59)
Bendeki samsung da yapıyordu. Servis buz kırma sesi olduğunu söyledi. Buzdolabının soğukluk seviyesini düşürünce ses kesildi.

  • boyalı kuş  (05.07.17 09:12:07)
ben de minimuma aldim alti da ustu de. ama hala devam ediyor ses. nasil kurtulucam bundan. bir kurtulsam kapiyi fazla acik birakmayacagim, ayari minimumda tutucam bi daha yapmasin diye de bu ses ne zaman bitecek? ya da illa servisin gelip onlarin mi yapmasi gerekiyor.

  • seksli harf  (05.07.17 09:40:30)