gözü bozuk olanlar denize nasıl giriyor?

uzağı göremiyorum. gözlük kullanıyorum. derecem baya yüksek. denize gideceğiz yakın zamanda. etrafı göremeyince sudan zevk almıyorum.

benim gibi miyop olan garibanlar nasıl giriyor denize? ne önerirsiniz?

lens takıyoruz.

  • kibritsuyu  (04.07.17 15:07:52)
gözümü çizdirdim 4 sene oldu, geçmişte çektiğim resmen eziyetmiş. uzağa gitsem hangi şemsiyenin altında oturduğumuzu bile bulamazdım.

  • prezarlatif  (04.07.17 15:08:33)
Denizdeyken şemsiyemi bulamıyorum +1 :( güzel kız gösterseler göremiyorum numaram çok büyük baya körüm. Çok önemliyse çok dikkat etmek şartıyla lens takıyorum. Normal zamanlarda öyle kör kör takılıyorum napiyim.

  • pastörizesüt  (04.07.17 15:10:52)
Lensle giriyordum. Bir kere tatilde lensimin teki denizde düşmüştü. Yanıma ne akla hizmetse yedek lens veya gözlük de almamışım. Tek gözümle idare etmiştim tatil boyunca:D

Lens ve havuz gözlüğü ile girebilirsin.
  • peggy  (04.07.17 15:11:49)
benim miyopların maşallahı var, 3,75 biri de 4. denizde sıkıntı yok da asıl problem şemsiye/şezlong bulmada oluyor. yanında birisi varsa onunla idare ediyorum.sahilde takılacaksam da gözlüğü takıyorum zaten.

  • doxanikee  (04.07.17 15:19:35)
lens + mutlaka havuz gozlugu

  • kassiopeia  (04.07.17 15:21:55)
Ben numaralı güneş gözlüğü yaptırdım,genelde onu kullanıyorum. Yoksa lens+ deniz gözlüğü

  • archery  (04.07.17 15:24:53)
Numarali deniz gozlukleri oluyor, bence lense gore daha rahat ve saglikli olur,

www.hepsiburada.com
www.denizpusulasi.com
  • lizozom  (04.07.17 15:30:19)
numaralı deniz gözlüğü de iyimiş. ama benim bumaram 8.5 :(

siz bulanık görüyosunuz ben körüm :)
  • aslan burcu kadini  (04.07.17 15:33:16)
Lens.

LEnssiz giriyosam duz normal gozlugumle giriyorum
  • kuehles blondes  (04.07.17 15:58:10)
Gözlerimin biri 2.75, diğeri 3.75. Lensleri çıkarıp gidiyorum. Hangi şemsiyede olduğumuzu plaj çantanın renginden anlıyorum. Bulanık bulanık görüyorum ama az çok şekli belli oluyor.

  • aychovsky  (04.07.17 17:54:10)
Uyduruk bir gözlüğün varsa onu yanına al denizden çıkarken takarsın.

  • bayc  (04.07.17 18:49:26)
3'ler 4'ler gelip "körüm" yazmış :D

numaram 7,5. lens kullanıyorum. suyun altında gözlerimi açmıyorum. açmak isterseniz üstüne deniz gözlüğü takabilirsiniz.

bugüne kadar hiç lensim gözümden düşmedi. dipten çıkınca hemen elinizde gözünüzün üstündeki suyu almanız yeter. tuzlu suda problem olmaz. tatlı su berbat ama, gözünüze kaçarsa lensi yapıştırır. havuzlara dikkat edin yani.

son önerim de şu, çok rahat bir ürün: www.google.com.tr
  • bir garip melek  (05.07.17 11:30:51)
deniz gözlüğü olmadan sakın lensle havuza ya da denize girmeyin. deniz ve havuzlarda yaşayan bazı parazitler normal uyolla göze tutunmuyor fakat lense tutunup gözünüze çok ciddi zararlar verebilir. korneayı yiyerek besleniyor.

  • nick konusunda kararsizim  (05.07.17 12:32:37)