arabanın klimasini

hangi ayarda calistiriyorsunuz? yakit tüketimi acisindan fark ediyor mu?

Köklüyorum. Yakıt tüketimine dikkat etmedim.

  • goodz  (04.07.17 00:58:47)
Ben 2de çalıştırıyorum (max 4 oluyor)

  • archery  (04.07.17 01:00:22)
Otomatiğe ayarlayıp 22 derecede sabitliyorum. Daha geçen gün İstanbul'dan Adana'ya gittik, klima hep bahsettiğim ayarda açıktı, 1000 küsür kilometrede 3,8 litre / 100 km yaktı. Ortalama hız 100 km/s. Citroen Cactus, 1.6 dizel otomatik.

  • gonion  (04.07.17 01:00:46)
klimayı açtıktan sonra hangi ayarda çalıştırdığın fark etmiyor yakıt tüketimi ve performans açısından.(yeni modellerde değiştiyse bilemiyorum)

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.07.17 01:02:58)
* akşama kadar güneşte pişmiş arabaya biner binmez klimayı köklemek yerine camlar açık gidip soğutmak sonra klimaya geçmek

* araba çok sıcakken dışardan hava al modunda kullanmak, soğuyunca içerdeki havayı döndür modunu kullanmak

böyle takıntıklarım var.
  • celeron 300a  (04.07.17 01:04:34)
Auto modunda, 21 derecede kullanıyoruz genelde. Tüketime etkisini hissetmiyorum. Yer İzmir, araba kapalı garajda duruyor ve karartılmış camları var. Bu ikisinin etkisi çok büyük.

  • orient blue  (04.07.17 01:05:15)
açılışta yüksek, içerisi soğuyunca düşük. 1-2 gibi. yakıtta fark yaratır tabii ki de. çekişte azalma hissetmedim. tabii deli yokuşlu yerlerde kullanmadığım için olabilir.

  • zirrealist  (04.07.17 01:07:52)
Otomatik, 20 derece, sol elimi dondurmayacak şekilde. Klima hep açık, etkisi vardır ama umursadığımı söyleyemem. Otoyolda kullandığım için yaz-kış klima açık, camlar kapalı. İçeri fırın olmuşsa binmeden kapıları açıp soğutuyorum.

2011 Corolla 1.4 D-4D Otomatik
  • Lim5  (04.07.17 02:59:30 ~ 03:00:45)
ben eski 206'da (1.4) yokuş çıkmadan son ayardan 2 ye alıyordum. çekmiyor yoksa :D

  • bohr atom modeli  (04.07.17 08:44:13)
şu sıcakta allah ne verdiyse. yakıt çekiş filan umrumda değil. sadece kliması çalışsın arabanın yeter. gerekirse döşemeyi delip çakmaktaşlar gibi ben ittiririm arabayı.
Ek bilgi klimayı ilk çalıştırma anında boştayken çalıştırın. motor zorlanırken çalıştırırsanız klima hasar görüyor.

  • nedendir bilinmez  (04.07.17 09:49:37 ~ 10:13:44)
klimayı çalıştırdıktan sonra 1-2-3-4 farketmez, her türlü yakar. Düğmeye bastıgın an klima kompresoru araçtan güç çekmeye başlar 1 de olsa 4 de olsa aynı enerjiyi çeker

  • mirty  (04.07.17 10:06:11)
otomatik modda çalıştırıyorum ve genelde 23 derecelerde oluyor. otomatik modda astra h klimaları en başta köklüyor (5) ve hava sıcaklığı istenen seviyeye geldiği an 1-2'lerde çalıştırıyor fanı. sakin kullanımda hiç bir şey farkettirmese de tüketim olarak, sadece şehir içinde 100 km'de 0.2 litre oynama yaptırıyor ortalama tüketimde. çekiş yönünden yorumlarsak eğer "ah bas gaza kalkmam yoksa" moduna bağlayabiliyor klima köklenmişse şehir içinde.

izmir - aydın otobanında yakıt alıp, sıfırlayıp, antalya yolculuğunu ortalama 100'ler ile arabada full bagaj ile icra ettiğimde 4.9 yakmıştım. yaşına göre iyi bir değer.
  • rain when i die  (04.07.17 10:41:32)