[]

uçamayan martı yavrusu

sokakta apartmanın önünde takılan bir martı var. öyle çok küçük değil bir kedi boyutunda var tüyleri kırçıllı bembeyaz değil daha. balıkla fln besliyorum ben bunu sağlığı da iyi. veterineri aradım bizim yapacağımız bir şey yok, bu aralar çok yabru martı var bir süre sonrs kendi uçar dedi.

bu veteriner beni mi başından salladı naptı anlamadım. cidden bir süre sonrs kendi kendine uçacak mı ? sürekli yürüyor çünkü


 
Yavru martılar uçmayı sonradan öğreniyorlar.


  • dissendium  (04.07.17 00:26:25) 
1.5 aydan önce uçan martı yavrusu pek olmaz. 1 - 1.5 ay arası oynar ama geneli 1.5 ayı doldurmadan havalanmaz. Takılırlar kedi gibi.


  • desdenova34  (04.07.17 00:27:40) 
eve mi alsam demiştim ama 1,5 ay da evde besleyemem. napssm aklıma takıldı şimdi


  • oscar  (04.07.17 00:40:20) 
Abi aynen öyle. Bizim sitede de var iki üç tane hatta bi tanesi topaldı düzeldi şimdi. Bu aralar çok fazla var. Arada sana zahmet balık vermeye devam et. Bir de genişçe bir leğenin içerisine su koyuver, girip içine kendilerini yıkıyorlar :)


  • veys zimmer  (04.07.17 00:41:02) 
aynen her gün besliyim umarım araba fln çarpmaz, bim de donmuş uskumru var onu alıp dilip veriyorum bayıldı :)


  • oscar  (04.07.17 00:49:24) 
Birçoğunun ebeveyni çatılardan gözetliyor zaten yavrularını. Eve alırsanız hem hayatta kalma içgüdüsünü köreltirsiniz hem de muhtemel ebeveynlerini deliye çevirebilirsiniz :)

Kendileri öğreniyor her şeyi güzelce. Sadece çok işlek bir muhitteyseniz hayatlarına direkt müdahale etmeyecek şekilde çevresel önlemler alabilirsiniz. En iyisi bu şimdilik.

Yaşadığım yerde onlarcası var. Kedilerle yan yana besleniyorlar. Pek sıkıntıları yok insan kaynaklı müdahale olmadığı sürece.
  • desdenova34  (04.07.17 00:50:59) 
Istanbuldaysaniz 153 u arayin. Buyuksehir belediyesi ilgileniyor. Dun apartmanin bahcesindeki yarali martiyi gelip aldilar.


  • innerbliss  (04.07.17 00:56:53) 
İki hafta önce bahçemize yaralı bir martı düşmüştü, belediyeyi aradık, bizi ormancılık ve bilmem ne bakanlığının bilmem ne birimine yönlendirdiler, neyse orayı aradık, telefon numaramızı aldılar, "tamam bugün içinde arkadaşlar sizi arayıp gelip martıyı alacaklar" dendi, ne o gün ne de sonraki günler arayan soran olmadı hiç. Telefonda söyledikleri içimize sinmediği için oturduğumuz semtte bir sürü özel veteriner kliniğini aradık, hiç kimse ilgilenmek istemedi. Sonra ilgilenen tek bir veteriner bulduk ona götürdük, bize "İyi ki vermemişsiniz belediyeye falan, onlar tamam biz ilgileniriz diye gelip alıyorlar, sonra da bir köşeye atıp ölüme terk ediyorlar," dedi. Boşverin belediyeyi falan, diğer arkadaşların dediği gibi mümkünse beslemeye devam edin ve araba falan çarpmayacak bir yerde durmasını sağlamaya çalışın elinizden geliyorsa.


  • green knight  (04.07.17 01:07:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.