[]

vista'dan win7'ye geçiş?

eşşek kıvamlı windows vista'yı terketme planları yapıyorum, at kullanmak istiyorum artık. laptopumu servise verdim harddisk yanmasından dolayı. o gün bu durumu onlara sorduğumda, onu internetten kendin yapabilirsin dediler. geçiş ücretsizmiş. fakat aradım, bulamadım bu geçişi sağlayacağım bir bağlantı falan.

işin ehli ya da bunu becermiş olan arkadaşlardan yardım istiyorum. uzun uzun bir yardım mesajı fena olmaz hani :)

sözlükten mesaj yoluyla da ulaşabilirsiniz, burayı da kontrol ederim zaten.

eyvallah.

edit: bilgisayar işlerinden çok da iyi anladığım söylenemez, 12-13 yıldır bilgisayar kullanıyorum fakat böyle bir işe hiç kalkışmadım. yardımsever arkadaşların bu bilgiyi de göz önünde bulundurmaları rica olunur :)

 
Adım adım gidelim o halde, bilgisayarın ne marka?


  • UnholyRage  (18.01.10 07:33:33) 
pekala :) casper nirvana..


  • asimplemistake  (18.01.10 07:39:58) 
www.casper.com.tr

bu site yardımcı olacaktır.
  • UnholyRage  (18.01.10 08:34:54) 
masaüstü pcim var 2 yıl evvel orjinal vista işletim sistemi aldım bana da geçiş var mı ücretsiz???


  • baykus kusu  (18.01.10 08:41:42) 
bilgisayar üreticinize danışın. hatta gidin kendisiyle tanışın da. oturur bir çayını içersiniz. hasbıhal edersiniz.


  • UnholyRage  (18.01.10 08:51:36) 
@baykus kusu, hatırladığım kadarıyla 15 haziran sonrası alınan notebook/netbook/pc'lerde geçiş ücretsizdi. o tarihten önce aldıysanız böyle bir hakkınız yok.


  • nargile  (18.01.10 09:46:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.