[]

Futbol spikeri

Futbol spikeri maçı anlatırken tribünden sahaya bakarak anlatıyorsa o kadar uzaktan futbolcuları nasıl hatasız ayırt edip görebiliyor? Özellikle sahaya uzak olan tribünler var. Hiç mi yanılmaz ya da sahanın bir ucunu göremediği hiç mi olmaz
 
kadroyu ezbere biliyor, kimin nerede durduğunu da biliyor haliyle.


  • sanrı  (03.07.17 00:48:53) 
Futbolcuları gösteren ilave bir ekran mevcutmuş. Çok çok önceleri Ertem Şener ile mi ne tanışmıştım, Star'da Şampiyonlar Ligi anlatan spikerlerden biriydi o zaman, bayağı detaylı tarif etmişti. Ben onun yalancısıyım bu arada.


  • tel tokasini duzelten samuray  (03.07.17 00:58:16 ~ 00:58:42) 
önlerinde ekran var. maçtan önce de çalışıyorlar numaralara, pozisyonlara, isimlere vs. buna rağmen şaşıranlar da oluyor zaten.


  • nrmnm  (03.07.17 01:04:03) 
ercan taner kendisi demişti;

her futbolcunun kendine özgü kol uzunluğu tercihi, konçları çekme tercihi, ayakkabı bandı rengi gibi şeyleri hafızaya attığını, zaten pozisyondan da az çok tahmin edebildiğini belirtmişti.

eskiden o ekran yoktu, düzen benim dediğim şekildeydi.
  • yukselen gunes evi  (03.07.17 01:09:52) 
pozisyonlardan anlaşılır. maçı takip ediyorsan sağ bekin sol açıkta olamayacağını tahmin edersin. orada olsa bile ne yapacağını bilemez bir halde geri dönmeye çalışmasından anlaşılır. ancak forvetlerle kanatlar falan karıştırılabilir. onları da bi zahmet ezberlesinler.


  • bohr atom modeli  (03.07.17 07:38:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.