kedi tüy dökmesi

selamlar

cinsi mix sarman olan 9 aylık bir erkek kedim var. (kısırlaştırılmış)

tüyleri kısa olmasına rağmen yoğun şekilde tüy döktüğünü düşünüyorum. veteriner de biraz tüy döküyor dedi.

tımar edebileceğim bir eldiven aldım ve şu an için haftada bir izin verdiği sürece tüyleri toplamaya çalışıyorum.

royal canin sterilised kullandırıyorum.

acaba mamayı mı değiştirsem? hypoallergenic olan mamalar iyi geliyor demişti veteriner.

tımar/tarama işini daha sık mı yapmalı?

temsili: i47.tinypic.com

Taramayı her gün yapabilirsin. İzin vermiyorsa uyurken yapmanı öneririm tabi yavaş yavaş. Bir de mama için acana/orijien pahalı fakat tüy dökmelerini engelliyor.

  • cemallamec  (02.07.17 09:52:09)
acana orijen mamaları kesinlikle veterinere sormadan alma. çok yüksek proteinli olduklarından böbrek ve cilt sorunlaeı yapıyorlar kedilerde. 2 arkadaşımın kedisi acana dan sonra böbrek sorunu yaşadı, geçen hafta duyuruya yazıldı acanadan sonrs böbrek sorunu yaşayan kedi diye.

benim kedim de çok tüy döküyor vereriner önerisi ile gimpat beauty paste macun aldık ve çok faydasını gördük ben de inanamadım. kıl köklerini besliyor ve kolay kopmalarını engelliyor, zaten kedi tüy dökülmeleri biras da vitamin eksikliğinden kaynaklanıyormuş. tavsiye ederim yani bu ürünü
  • oscar  (02.07.17 12:47:11)