Havalimanında Sıvı Yasağı Hakkında

Merhaba

500 ml suyu biraz iiçp çantaya atmıştım. Öylece güvenlikten geçti ve hatta bilmeden uçağa da soktum.

Su için geçerli değil mi bu sıvı yasağı? Yoksa güvenlikte bir sıkıntı mı var?

Saygılar

Su icin de gecerli, guvenlik atlamis.

  • feedback  (01.07.17 23:46:15)
Teşekküler. Bu arada 50ml güneş kremi de vardı. Onuda hiç çıkarmadım çantadan.

Bunların makinesi görmüyor mu yoksa zaten ufak oldukları için sıkıntı yaratmıyorlar diye geçiştiriyorlar mı?
  • Mehmet Ersoz  (01.07.17 23:50:36)
100ml siniri var.

  • feedback  (02.07.17 00:19:03)
bugün benim el bagajımı aşağıya verdirdiler, geçirtmediler. Hem sıvı vardı hem de kesici delici aletler. Güvenliğin insiyatif kullanmasına kalmış.

  • fallopian  (02.07.17 00:28:18)
Guvenlik zaafiyati. Lak lak yapmaktan atladiklari cok oluyor. Gerci ben de hep bos siseyle binerim, sonra havalimaninda dolduruyorum. (Cesme suyu icilen ulkelerde)

@fallopian
Kesici delici aletli bagaji ucaga almama hakkinda "inisiyatif" kullanmasin bi zahmet.
  • kuehles blondes  (02.07.17 09:20:39)
@kuehles canım manikür seti ve bir tane de makas. Nolücek

  • fallopian  (02.07.17 09:31:46)
ben hep 500 ml su ile geçiyorum. atatürk, sabiha, trabzon, ordu. hiç birinde bi şey demediler.

  • spirit crusher  (02.07.17 16:19:03)
Geçen ay atatürk havalimanında 500 ml lik suyumu sıvı bomba olabilir diye çöpe attılar.

Ondan sonra tekrar kardeşimle giderken ben yanıma almadım atıyolar o aldı. Atmadılar. Güvenliğin tuh haline bağlı diye düşünüyorum. Ama normalde yasak su da.
  • ruh i tibbiye  (02.07.17 16:27:41)