Bölgelere göre spor hareketleri?

Merhaba. Diyet ve sporda 4 haftamı doldurdum. Belli bir kondisyon kazandım artık yavaştan fitness yapayım diyorum ama yüklenir de hamlama yaşarsam spor yapmayı bırakırım diye korkuyorum.

Kollar, iç bacak ve karındaki sarkmaları toparlamak öncelik olarak, en basitinden zoruna hangi hareketleri yapabilirim? Sayıları yavaş yavaş artıracağım tabii. Biliyorum buranın sporcusu bol, bir yardım dostlar :)

Bölgelere göre çalışmak senin işin değil. Senin işin değil derken senin özelinde genel olarak konuşuyorum; bölgesel çalışma spesifik kriterleri yerine getiren insanların kullanabileceği bir araç, genel olarak kullanılmaz. Sen tüm vücut çalışmalarına/bileşik egzersizlere bak, oraya yoğunlaş. Onun dışında, 100 kilo (+-10) civarında ve kadınsan, uzun süredir bu kilolardaysan, karnın toparlanma ihtimali yok denecek kadar az, ne yaparsan yap o deri sarkar. Kas kütlesini artırmak diyetten yağı tamamen kesmemek biraz yardımcı olur ama umut verecek kadar değil.

  • angelus  (01.07.17 19:36:48)