Et Sofrası

akşam arkadaşlar gelecek de, onlara değişik ve güzel bir sofra hazırlamak istiyorum. ama ne yapsam bilemedim.

et olarak lokum yapacağım, şimdi onun çevresine böyle ufak tefek atıştırmalık olarak güzel güzel şeyler yapayım istiyorum. farklı şeyler ama. hem aşırı uğraştırmayan, hem insanların hoşuna gidecek şeyler.

yanında da şarap açarız muhtemelen, öyle düşünün.
ama ne yapabilriim? ne yapmalıyım?

kremalı patates, içine fesleğen koy reyhan koy değişik olur hem.
fırında sebze, havuç patates brokoli arpacık soğan kabak az yağlayıp tuzla; biraz karabiber 200 derece sıcaklıkta yirmi dakka pişir, sonra 240 derece sıcaklıkta on dakka daha.
peynir tabağı ve salata da yap, salatasız olmaz.
  • evde liyakat kalmamis  (01.07.17 13:33:25)
Kremali mantar nomnomnom

  • nax  (01.07.17 13:37:44)
ya peki yanına sebzelerin vs. dışında yine etli aparetifler yapılmaz mı?

şimdi örnek yanlış oalcak çünkü ben yapamam ama; örneğin steak tartar gerçekten güzel oluyor.
veya bruschetta tarzı bir şeyler. veya ne bileyim aklıma gelmiyor, çıtır parmesanlı hardallı carpaccio belki.
  • tchuck  (01.07.17 13:45:03)
bu arada dana carpaccio'yu kasaplardan bulamam herhalde, gerçi.

  • tchuck  (01.07.17 13:50:13)
Istiridye mantarı

  • all girls dream  (01.07.17 13:58:32)
ana yemek et olunca aperatifler et olmaz. ete et olmaz. kuşkonmaz yapabilirsin, dip kısmından 3 parmak kes, zeytinyağla tuzla tavada yumuşayıncaya kadar pişir acaip pratik ve leziz. çok yumuşatma ama dişe gelsin

  • oscar  (01.07.17 14:28:39)
Tapas'lar yapabilirsin etli. Türk usulü de çiğköfte olabilir :)

  • ave maria  (01.07.17 14:28:58)