Çanakkale vs Ankara

Havalimanlarında çalışma ihtimalim var. Çanakkale havalimanı merkezde. Esenboğa garip bi yerde :D ne dersiniz? Eskişehirliyim bu arada

esenboğa kızılay arası ortalama 30-40 dk bunun yanında çanakkale gerçekten çok güzel. bence güzel iş.

  • gkhT  (01.07.17 00:48:10)
Copy paste parametrelerim. Ankara Eske yakın. Arada ziyarete gelirim belki. Eskte az da olsa bi ark grubu var. Ankarada okuyan çalışan birkaç ark var. Havalimanı konumu tırt gibi. Çalışanlar nerede oturuyor ki? Pursaklar falan mı? Dışarıdan bakınca pavyon gibi gözüküyor ilçe. Merkezdeki kebapçılar güzel. Aradığını bulursun. Çanakkale ufak şirin gibi. Eske benziyor o konuda. Ufacık olunca havalimanı da yakında oluyor. İşe gitmek 5dk :D bisiklet ve kampçılığa başlarım gibi parayı bulunca. Çanakkale bunlar için uygun gibi. Denizci değilim ayrıca :D pek sevmiyorum denizi. Nüfusun azlığı sosyalleşebilme imkanımı baya düşürür mü :/ zaten pek sosyal bi insan değilim. Hoş Esenboğa seçersem işe çok uzak bir yerdenoturmak istemem günün bi kısmını yolda harcamamak için

  • glamdr1ng  (01.07.17 00:52:19)
Benim ev havaalanına yakındı taş çatladın 2 3 kere uçak indiğini gördüm. Belki de bana denk gelmedi. Güzel evler var o tarafta. Çanakkale de 3 sosyal grup var emekliler askerler ve öğrenciler. Rüzgarla sorunun yoksa esk den çok bi farkı yok.

  • wishmaythşngs  (01.07.17 00:58:41)
Rüzgar iyidir de öğrenci grubuna nasıl giricem hocam ya :/ zaten sayıları azıcıktır. Kepezde falan oturuyorlar sanırım bi de. Ben havalimanına daha yakın otururum sanırım. Çok sosyal birisi değilim ama insani ilişkilerim yine de iyidir. Ortamların aranan komik tombalak çocuğuyum. Böyle bir ortam yapamazsam egom dibi boylar depresif olurum sanırım :D rahat rahat kendi başıma kafa mı dinlesem ki

  • glamdr1ng  (01.07.17 01:05:04)
Yo her yerinde ogrenciler var esenlerde bile. Fakat Kipa nin arkasında tokı 960 ta cogunluk. Sanırım kepez dedidiginde 960 toki. Yoksa kepezde oturan öğrenci aktarma yapması lazım. Ama ben kipadan pazara cok yurudum yakin yani. o konu sana bagli topluluklara katılırsın y.lisansa baslayip

  • wishmaythşngs  (01.07.17 01:13:08)
sanatsal etkinliklerle, festivallerle işiniz olmazsa Çanakkale.

  • gezegen olan pluton  (01.07.17 01:17:21)
Valla bi Haggard konseridir, Bilkent Film müzikleri konseridir hoş olur da opera tiyatro ile pek ilgilenmem. Film festivali olursa giderim. Öff kafalar karışık

  • glamdr1ng  (01.07.17 01:25:36)
ankara olmayan.

  • zirrealist  (01.07.17 01:46:50)
Çanakkale'deki ufacık toplasan 10-15 kişi görmüştüm ben çalışan, taksi bile bulamamıştım. Karar vermeden önce görmeni tavsiye ederim. Ankara uzak mesafe olarak ama her türlü iyi, Hem memleketine de yakın

  • mirty  (01.07.17 02:05:28)
Iki havalimanini ile de guzel bir iliskim var. Canakkale havalimaninda 1 veya 2 ucus olur gunluk baya rahattir ama maasi dusuk olabilir tabii buna gore de yasadigin sehir canakkale olacak guzel memleket ama sik sik eskisehire giderim diyorsan canakkale eskisehir arasi tek ulasim karayolu o da cekilmez. Yani ya canakkale olacak ve genelde orada takilacaksin ya da ankara olacak ama sehirden bunaldin mi hop eskisehire kacacaksin.

edit: çanakkale havalimanı şehir içinde zaten şehir de küçük ufak tatlı bir sahil şehri havası bulursun ama tabii buna koşut olarak da pek "imkan" yoktur ankara eskiheşir kadar.

edit 2: sosyal olarak baya canlıdır şehirdeki mekan azlığına rağmen. üniversite öğrencisi boldur ve her yerdedir ve çanakkale havasını soluyan üniversite öğrencilerine de bir haller oluyor genelde böyle bir "rave" kafasına giriyorlar falan.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.07.17 05:46:13 ~ 09:25:25)
İki şehirde de bolca bulundum. Eski hatun Çanakkale de öğrenci olduğu için baya gittim geldim hatta bir dönem 1 gün avis de çalıştım Çanakkale hava alanında. Anzak günleri yoğun olur geri kalan sürede sabah 1 uçak var bir de öğlen bir uçak var. Rahat iş ama sıkılırsın muhtemelen. Çanakkale güzel ama küçük şehir yani benim için iyi oluyor du ankaradan ayda bir 3 gün kaçıyorum falan. Bir hafta kalınca çoksıkılmış tım mesela.

Ankara ise bir bok yok ama Anıtkabir var. Varlığı önünden geçişim bana huzur veriyor. En ufak bir tehlikesi için canımı veririm. Birilerinin onu beklemesi lazım.
  • gozu acik sevisen yahudi  (01.07.17 15:06:16)