ordu-giresun havaalanındaki enteresan uyuşturucu araması

arkadaşım ordu'dan istanbul'a gelecekken rutin kontroller sırasında ilginç bir olayla karşılaşmış. Güvenlik görevlisi laptop'ını açtırıp klavyenin üzerinde bir şey gezdirmiş. bu nedir diye sorduğunda; "uyuşturucu tespiti amacıyla parmak izi alıyoruz" demiş güvenlik.

Böyle bir olayla karşılaşan var mı? mantığı ne yani bunun?
neden sırf laptopu olanlar? parmak iziyle bu nasıl anlaşılıyormuş acaba?
ıslak mendille silinse ve iz kalamasa ne oluyor yani olay ne?:)

böyle bir gerekçe duymadım daha önce. laptopu açtırıp çalışıp çalışmadığına bakmışlardı daha önce

  • gazozailacatmauzmani  (30.06.17 14:06:41)
uyuşturucu tespiti için parmak izi alınmaz, yara bandı gibi bişeyse svap almıştır. (bkz: svap almak)

  • zetina dikis makinesi  (30.06.17 14:08:12)
svap: Taşınamayan veya laboratuvara götürülmesi mümkün olmayan biyolojik numunelerden steril olarak sürüntü şeklinde alınan numune. Biyolojik İncelemeler.

tamam ama neden laptop yani laptopı olanlar uyuşturucu kullanmaya daha mı meyilli? olayın mantığını soruyorum aslında.
  • yazar yazmaz yazan yazar  (30.06.17 14:19:18)
Öyle bir ihbar/istihbarat almışlardır? Silsen bile kalıntı oluyordur, inceledikleri cihaz çok hassastır vs.

  • chicha  (30.06.17 14:31:00)
bodrum havaalanı için: svapı kola, kıyafete filan sürerek alıyorlardı
laptoptan almışlar mıydı hatırlamıyorum
başka h.alanlarında da svap alıyorlar ama neden sadece laptop onu bilmiyorum
  • niye ama  (30.06.17 14:33:15)
Almanyada basima gelmisti, bu ne diyince patlayici maddeye karsi filan demislerdi.

  • kuehles blondes  (30.06.17 14:39:49)
laptopun içine uyuşturucu koyma ihtimalini düşünmüş olabilirler.

  • hononu  (30.06.17 14:48:27)
Laptopa ve kiyafete surerek almislardi benden de. Normal yani.

  • luchetti  (30.06.17 16:13:31)