Bahçedeki Kediler Cama İşiyor

Merhaba,

Bahçeli bir evde oturuyorum ve yaklaşık 1 haftadır bahçedeki kediler camıma işiyorlar. Yaklaşık 2 yıldır burda oturuyorum ve daha önce hiç böyle şeyler yapmıyorlardı. Camlarda tel var ve geçen gün camlar kapalıyken işemişler. Bugün de açık olmasına rağmen aynı şeyi yaşadım. Öncelikle bunu nasıl önleyebilirim?

Ayrıca yakın bir zamanda evime küçük dişi bir kedi gelecek ve muhtemelen bahçeye bakan camlar en sevdiği yer olacak. Fakat bahçeye gelen kediler işemeye devam ederse ve evdeki kediyi rahatsız ederlerse ne yapabilirim gerçekten hiç bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum

Onlar işemiyorlar camlara attırıyorlar. Argo için üzgünüm fakat onlar çiş değil, yapanlar da erkek kedi :D kalıcı çözüm için kısırlaştırabilirsiniz erkek kedileri, kalan her şey geçici olacak.

  • nice tnetennba  (29.06.17 20:51:53)
Koku diğerlerini çekiyor olabilir. İyice temizleyin.
Kediler asidik kokulardan (limon mesela) hoşlanmaz deniyor ama işe yaradığını pek görmedim.

  • chavezding  (29.06.17 20:57:22)
@nice tnetennba öneri için teşekkürler ama bunlar sokak kedisi. çok sayıda ve farklı kedi var. hangisi yapıyor tespit edemedim ve yakalamam imkansız.

  • acemiyazar  (29.06.17 21:02:23)
@chavezding az önce detaylı bir temizliğe giriştim ama işe yarayacak mı emin değilim. 2 senedir hiç böyle bir sorun yoktu yeni huy edindiler.

  • acemiyazar  (29.06.17 21:04:29)