[]

Arçelik / Vestel Tv Alınır Mı?

Selam dostlar,

Led tv alacağım, 49 inç smart düşünüyorum.

Ciddi olarak da Arçelik veya vestel düşünüyorum samsung/lg gibi markalar yerine.

Sebebi ise geniş bayi ve servis ağı, Türkiye şartlarına göre üretim yapması..vs.

Ama bi taraftan da çok mu mantıksız bişey yapıyorum diye kafam takıldı, bu tv'lere para yatırmak mantıklı mı sizce?

 
bence mantiksiz degil. vestel kesinlikle kötü degil kalite olarak. bizim millet yerli markaya pek güvenmez, yabanci markayi sever.

vestelin kesinlikle samsung, lg gibi markalardan birim basina ariza oraninda farkli olacagini düsünmüyorum.

ek olarak vesteli bazi ciklamalarindan dolayi sevmesem dahi diger firmalarda farkli sekilde hareket etmiyorlar, sadece daha sessiz yapiyorlar bunu.
 • kurnaz  (29.06.17 15:37:03) 
Vestelin çok f p tvleri vardı 1 2 sene önce. Mağazaya gidip panelleri inceleyin bence


 • glamdr1ng  (29.06.17 15:45:32) 
Vestel almam kesinlikle. Kendi telefonları daha çok satsın diye ithal iphone samsung gibi markalara ekstra ÖTV eklensin diye açıklama yapan markaya para verilir mi allasen?

Ben lg kullanıyorum çok da memnunum. Curved oled tv. Muazzam görüntü veriyor.
 • emfuzi  (29.06.17 15:49:49) 
Ben lg konusunda tereddütlüyüm mesela, telefonunu televizyonunu kullananların çabuk arıza yaşadığına şahit oldum. Firma Koreli, fiyat ve teknoloji de uygun ama iş üzün ömrüne geldiğinde bilemiyorum.

peki arçelik ve vestelin smart olayını bilen var mı?

Misal Lg'yi yukarda eleştirsem de webos kullanan bi modelini arkadaşım yeni aldı, gerçekten keyifli kullanması.
 • bihaber  (29.06.17 16:01:58) 
arçelik alınır, vestel'i bilmiyorum. zaten panel ithal geliyor, burada montajlıyorlar. kardeşim çalışmıştı bir dönem arçelik televizyonların montajında. fiyat avantajı varsa alınır. çevremde kullananlar da var, sıkıntı çıkardığını duymadım.


 • soft  (29.06.17 16:05:07) 
soft + 1
arçelik alınır vestel alınmaz diye düşünüyorum ben de.

 • sedat peker in yegeni  (29.06.17 16:18:38) 
Ben LG aldımda ne oldu? Annem yana yakıla aradı bir gün, televizyon çalışmıyor diye. Eve geldim baktım, anlamadım. Servisi aradık, 4 gün sonra geldi. Neler neler yaptı televizyon çalışmıyor. Sonra müsade istedi, televizyonu tamire götürmek için ertesi gün uğrayacağını söyledi ve gitti.
Derken ben daha dikkatli kurcaladığım fişin takılı olmadığını keşfettim. Meğer Annem temizliğini yaparken fişi prizden değil, panelden sökmüş, sonra bulduğu ilk boşluğa yerleştirmiş, nasılsa tam oturmuş. Hadi kadın anlamadı, ben de anlamadım, servis nasıl anlamaz? Çalışan televizyonu 4 gün izleyemedik, aman kurcalamayalım diye. Servisi bu kadar vasat...

Yerli markalar, özellikle Arçelik servisi başarılı, yazılımları da dünya markalarına yarışır kalitede, çekinmeyin alın.
 • cliquot  (29.06.17 16:33:25 ~ 16:33:52) 
Vestel kesinlikle alma urunleri son derece tırt..ama arcelik oneririm..ben kullaniyorum memnunum.


 • astrid  (29.06.17 17:58:44) 
biz de arçelik kullanıyoruz hiç sıkıntı çıkarmadı.


 • bohr atom modeli  (29.06.17 18:17:06) 
Vestel ama diyenler Vestel kullanmamıştır kesin :) Önyargı diyoruz buna..
Vestel TV Arge'de çalışan biri olarak kesinlikle Vestel al diyorum. TV leri kalitelidir. Üzmez seni.Müşteri hizmetleri çağ atladı yeni genel müdürü ile 2-3 senede. Her türlü problemi çözerler. 7000 liralık Samsung almayacaksan 2-3 bin lira bandında Vestel'in diğerlerinden bir farkı yok.

Arçelik TV için diyorum bizde iyi değil, hatta Tayvanlılar bizim argeyi daha çok övüyorlar :)
 • portakal  (01.07.17 14:05:12 ~ 14:06:55) 
1 senedir Beko kullanıyorum. İlk aldığımda ölü pixel vardı, daha da arttı. Çok takıntılı bir adam olsam geri iade vs. işlemleri ile uğraşır bir daha da şans verir miydim bilemiyorum.


 • st curse  (01.07.17 15:07:54) 
@st curse; ölü pixel mi kaldı ayıp valla

@portakal; Tayvanlılar dedin beni yakadın, zira onların arçelikle bir ortaklıkları gibi bişeyi vardı öyle hatırlıyorum. Sen biliyorsun bu işi Vestel'i elemiştim bakıyorum tekrar.
 • bihaber  (01.07.17 16:08:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.