akıllı telefon seçiyorum

ufak ekranlı telefon istiyorum, iphone se almaya bütçem yok, elimde iki seçenek var

samsung galaxy a3 2017

artıları
+ tasarımı ve dış malzeme kalitesi
+ su geçirmezlik

eksileri
- 16 gb depolama alanı ( 32 olsaydı daha iyi olurdu)
- 2gb ram (3gb olsaydı daha iyi olurdu)
- samsung güncellemelere çok önem vermiyor, android 7'yi temmuz ayında alacak daha
- bildirim led ışığı yok

sony xperia x compact

artıları
+ 32 gb depolama
+ 3gb ram
+ sony nin müzik yazılımı ve iyileştirmeleri ( telefondan müzik dinlemek benim için önemli)
+ sony son güncellemeleri çok geçmeden telefonlarına dağıtıyor, android 7 güncellemesini mart ayında aldı
+bildirim led ışığı var

eksileri
- dışı plastik
- biraz kalın

hangisini seçeyim ?

levono tavsiye ederim. f/p açısından başarılı.

  • alkolsuz icecek  (29.06.17 02:15:25)
mevcut 2 seçenek net bir şekilde sony diyor. sony'in dış malzeme hakikaten kötüymüş ama. bu arada ikisinin de ekran çözünürlüğü kötü. ekranın küçük olması ile kurtarır herhalde...

ayrıca sony'in batarya bariz dövüyor.
  • tuzumkuru  (29.06.17 02:16:21)
@alkolsuz icecek, lenovo nun telefonları dediğin gibi f/p olarak çok iyi fakat ben ufak telefon arıyorum :)

@tuzumkuru, kağıt üstünde sony'nin 2700 mah bataryası samsung'un 2350 mah'lik bataryasından daha iyi görünüyor fakat samsung un işlemcisi daha verimli, günlük kullanımda şarjı sony den daha uzun gidiyor böyle de birşey var :)
  • freebird5406_2  (29.06.17 02:20:03 ~ 02:31:39)
sony

  • orpheus  (29.06.17 02:25:17)
Xperia nin raminde 3 yazıyo.

Her açıdan fark atmış dandik Samsung'a m.gsmarena.com
  • zirrealist  (29.06.17 04:55:51)
Pardon zaten Samsung icin söylemişsin onu

  • zirrealist  (29.06.17 04:57:29)