KOSGEB'den destek meselesi?

selam arkadaşlar. soruma geçeyim hızlıca;

bir şahıs firmam var. burada annem sigortalı olarak çalışıyor ve nikah/nişan süsleri yapıyor.
işlerimiz iyi gidiyor şükür ama bir sonraki aşamaya atlayamıyoruz.

o aşama da şu; işyerine 3-4 kişi daha alıp istihdam etmek.
ve reklam bütçesini 2 katına çıkarıp şuanki gelirimizi 3-4 katına çıkarmak.
(burda rakamları çok yuvarlak verdim ancak hepsi hesaplı kitaplı gerçek değerler :) )

şimdi sorum şu;
kosgeb'den benim işimi geliştirmek için alabileceğim bir destek var mıdır?
örneğin bu alacağım 3-4 kişinin tamamı kadın istihdam olacak. buna dair bir avantajı olur mu?
veya başka bir yerden?

en azından ilk birkaç ay için sgk masraflarını falan karışlasa kosgeb, o bile bizim için bir şeydir.

ama hiç bilgim yok bu işler hk.

diğer sorum da; ben şuan şahıs firmamın yanında başka bir işyerinde çalışıyorum ve sigortalıyım. bu kosgeb'den gelme ihtimali olan desteği olumsuz etkiler mi?

kosgeb in internet sayfasında aradığınız bütün cevaplara ulaşabilirsiniz . ben yeni girişimci eğitimini almıştım 3 haftalık kursuna gittim . destek alabilmek için önce eğitim alınacak sonra şirket kurulacak şeklinde öğrettiler bize .
gerçi kursu bitirdim projemi onaylattım ama ne şirket açtım ne de destek aldım . ömür boyu geçerli olduğu için beklemede kaldı .
sigortalı oluşunuz problem olur diye düşünüyorum
  • devilone  (28.06.17 18:48:01)
uygulamalı girişimcilik desteğinden faydalanamazsınız şirket halihazırda var olduğu için ama "kosgeb genel destek" koşullarını araştırmanızı tavsiye ederim. birde işkurun sgkprim desteğini araştırın.

  • Phoebe  (28.06.17 21:09:30)
anneniz kosgeb egitimine gitsin. sonra şirketi annenize devredin?
anneniz başvursun hilelere?

  • balik kraker  (28.06.17 21:22:23)
özür dilerim otomatik düzeltme

hile değil hibe olacak
  • balik kraker  (28.06.17 21:22:44)