askerlikle ilgili 2 soru

1)yüksek lisans ile tecil yaşı 29 mu 35 mi? ben 35 gibi anladım boğaziçinin sayfasında da lisansa 29 y.lisansa 35 demiş doğru mudur?

Madde 35'te değişiklik var orası kafa bulandırıyor.

2)ben bir heves çalışırken mba yaparım kafasıyla uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisansa başladım. şirketteki pozisyonumdan ötürü ara sınavlara internetten girsem de finallere gidemedim bir türlü. 2.dönem bitti 3. başlayacak ve tecil mart 2018'de bitiyor gözüküyor. bu 3. dönemin sonunda atılacağım anlamına mı geliyor yoksa uzatma şansım var mı harç ödeyerek? nasıl işliyor bu?

1- 35 yaş. Ama başka yüksek bitirmediysen böyle. Yükseği bitirirsen bir üstünü yani doktoraya girmen lazım.
Yükseğe başlayıp, bitirmeden bırakmak koşuluyla 35 ine kadar devam edebilirsin tecile.
Kanıt: www.msb.gov.tr

2- Tezsiz yüksek lisanslarda max eğitim süresi 1.5 yıl o sürede mezun olamazsan ilişiğin kesilir askerlik de aynı şekilde. Bu da yök'ün son kararnamesi sebebiyle böyle.
  • nuevo  (28.06.17 10:30:57 ~ 10:32:03)