[]

Bu cümle hatasız mı şimdi?

sb


Protect security and privacy breach data from phishing attempts by intelligently monitoring and eliminating malicious threats


"security and privacy breach data" derken güvenlik ve gizlilik ihlali verisi mi diyor. İhlal verisi diye bir şey olabilir mi? saçma geldi.

 
Data çoğul olarak kullanılabiliyor diye biliyorum.

Güvenlik ve gizlilik ihlali verileri diyor olabilir.
  • dissendium  (27.06.17 23:33:37 ~ 23:34:06) 
Asıl takıldığım nokta "ihlal verilerini phishingden korumak" kısmının anlamlı gelmemesi. Breach cümleden çıkmış olsa anlam: "güvenlik ve gizlilik verilerini phishingden koruyun", olacaktı. Anlamlı olacaktı.


  • herp  (27.06.17 23:55:47) 
İhlal verisi diye bir şey neden olmasın ki? Bilgisayar bilimlerini çok bilmem ama biri bir siteye (örneğin Ekşi Sözlük) sızarsa bu sızma işlemi sistem tarafından kaydedilir. Yani, XXX tarihinde şu IP adresine sahip bir kullanıcı ulaşmaması gereken şu bilgilere ulaştı gibi bir kayıt tutulabilir. Bu da bir bakıma gizlilik ihlali verisi oluyor. Bu tip kayıtlar da herkesle paylaşılmaz. Bu durumda gizlilik ihlali verisi çok anlamsız gelmiyor kulağa.


  • dissendium  (28.06.17 00:02:23 ~ 00:04:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.