Hayvanlara Dair Bildiğiniz Güzel Özellikler

Köpeklerin sadık olması ve kuğuların tek eşli olması gibi hayvanlara dair bildiğiniz güzel karakter özellikleri nelerdir?

tilkilerin çakal olması, vay anasının gözü olması.

  • nickimin hakkini veremedim  (27.06.17 23:05:23)
kargalar zekidir, uzun yaşarlar.
kaplumbağalar etliye sütlüye karışmaz. kendi halindedir.
tavşanlar çok sevişir.
balıklar iyi yüzerler.
  • filteria  (27.06.17 23:06:24)
Güzel değil. Bunlar türün devamı için evrilmiş özellikler. Bu durumda diğer hayvanların hepsini sayabiliriz.

Güzel nedir?
  • Piukh  (27.06.17 23:10:25)
Yunuslar dost canlısıdır,
Filler aşırı duygusaldır, aile bağları çok güçlüdür,
Penguenler çok iyi ebeveyn olurlar hatta ortada sahipsiz yavru görseler hemen organ mafyası gibi kapış kapış koşup yavruyu sahiplenirler,
Su samurları romantiktir akıntıda uyurlarken eşi ile ele ele tutunurlar ki nehir bile onlatı ayıramasın <3

Edit: Bu arada geçen şeyi öğrendim uğur böcekleri tarladaki zararlı böcekleri filan yermiş bu nedenle çiftçi uğur böceği görünce bu sene bereketli geçecek diye sevinirmiş uğuru oradan geliyormuş :)
  • neferkitty  (27.06.17 23:39:35 ~ 23:49:24)
böyle şeylere merakınız varsa instagramda takip edin 7.farm
çok araştıran yabancı kaynaklardan türkçe ingilizce bilgi veren bir tanıdıgım, genelde bıtkıler agaclarla ılgılı ama ılgınızı cekerse cok sey ogrenırsınız
geçen şeyi öğrendim, çam balını arılar çam ağacından degıl agac üzerindeki bir böcegin bokundan yapıyorlarmıs:)
  • speranza  (27.06.17 23:42:35 ~ 23:45:54)
Piukh, türün devamı diye bir motivasyon yoktur. Kalan kısımda haklısın ama tür seçilimi karşıtı argümanlar daha kuvvetli. Dawkins, selfish gene'de izah ediyor. Özetle, birey, ebeveyni, kardeşi, eşi ve çocukları dahil her bireyle belli seviyelerde rekabet halindedir.

Kuğular tek eşli değil. Tek eşlilik iyi bir karakter özelliği mi o da ayrı tartışma zaten.

Kaplumbağaları bi de sevişirken görmek lazım :)

Benim olayım yılanlar. Uçabilen yılanlar var. Uçuyorlar lan.
  • kargn  (28.06.17 00:57:57)
İguanalar düş görmeyenleri ısırır.

  • vonkhar  (28.06.17 01:13:34)
Tavuklar çok minnoş annelerdir.
Kediler var olurlar <3

  • turk kizi  (28.06.17 01:16:06)
@kargn Ben öyle bir motivasyon var demedim. Değişim ilerleme ya da gerilemeyi kayırmıyor ancak buradaki özellikler tür için pozitif görünüyor onu düşünerek yazdım.

Karınca türü olan megaponera analis, savaşta yaralanan karıncaları yuvaya geri taşıyor.

Güzel mi bu? Birkaç saat içinde yaralarını giderip tekrar savaşa katılabildiği için taşınıyor.
  • Piukh  (28.06.17 09:37:38)
@Piukh ve @kargn; motivasyon ya da adına her ne derseniz; bir türün devamlılığı için sahip olduğu özellikleri de yazabilirsiniz. ne demek istediğimi anladınız bence.

  • fragile lady  (28.06.17 10:30:59)