0'dan 100 Milyon Dolara

cüney özdemir'in bir videosu var bu isimli. birk türk silikon vadisine gitmiş orada iş kurmuş vs. aklıma takılan videodaki kişi üniversiteyi bitirip amerika'ya gitmiş ve iki yıl boyunca çalışmamış, öyle takılmış sadece. anlamak istediğim iş güç olmadan nasıl iki yıl amerika'da yaşayabilir bir insan? yani legal olarak nasıl orada iki yıl kalabilir okul iş vs olmazsa?
www.youtube.com

Aykut'un green cardı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

  • atanury  (27.06.17 19:53:40)
Kendisi fakir değil, zaten fakir adamda da o kafa olmaz. Yaptığı muazzam yalnız.

  • christopher nolan  (27.06.17 20:01:02 ~ 20:01:10)
başka bir videosunu izledim ve ailesinin amerika'da yaşadığını öğrendim. yani green card'ı varmış.

  • sckxyss  (27.06.17 20:04:48)
troll +1

gerçekten çulsuzken bu noktaya gelen milyonda 1 falandır. adam zaten bilkentte okumuş. tabii geldiği nokta önemli ama hayatı boyunca para sıkıntısı çektiğini sanmıyorum.
  • black mamba  (27.06.17 21:30:56)
fakir bir aileden değil. bilkent mezunu zaten neredeyse her yaz amerikada 2-3 ay takılan bir tip. artı ailesi amerikada ticaret yapıyor.

ama girişimcilikte o nasıl yaptı, bu nasıl yaptı bunlara takılmayın. kendi dezavantajlarınızı rasyonalize etmek için başkalarının şanslarını-avantajlarını kullanmayın.

o adam parasız da olsa aynı kafa ile inanın gene başarılı olurdu 2 sene daha geç olurdu ama olurdu. tabi ona bu kafayı ve özgüveni sağlayan geçmişi yok sayamayız.
  • orpheus  (27.06.17 22:24:06 ~ 22:24:41)
Trolziya +1

  • Fusha  (27.06.17 23:20:56)