haslanmis misir

haslanmis misir yedigimde aklima cocukluk yillarim geliyor

cocukken de hep misir kemirirdim, bir isirirdim bi tuzlardim sularini akiya akita yerdim

bazen kutukteki suyu da emerdim lezzetli oluyo diye

bunun bilimsel bir aciklamasi var mi?

tat hafizasi mi?

yine duygulandim be...

buranin seviyeli bir ortam oldugunu dusundugumden dolayi ictenlikle yaziyorum, tassak gececekseniz hic geregi yok

tskler

:(

Ben de merak ettim zira ben de oyleydim, hala da oyleyim.

Duygulandim.

:(
  • lamira  (27.06.17 00:51:38)
O koçanı cop cop emme duygusunu bir tek ben bilmiyormuşum demek ki. İnanılmaz bir şey o ya.

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (27.06.17 00:53:55)
Mısır üzerinde en çok oynanan gıda gibi bir düşüncem var. Son 5-6 yılda belki 1-2 kez yemişimdir nefis köreltme babında. Artık canım bile çekmiyor, eski tadı yok. Oysa koçan suyunun hastasıydım:(

  • fallopian  (27.06.17 00:56:59)
Çocukluğumda da öyle yerdim şimdi de öyle yiyorum nostalji oluşacak bir durum olmadı hiç ara vermedim :D

  • pastörizesüt  (27.06.17 00:59:38)
Mısır <3

  • funl  (27.06.17 01:18:23)
bununla neden taşak geçelim dj. evet, bu tat hafızası.

bende hızlı hızlı yiyip tüm ağzımı mısırla doldurup kardeşime "baksana" diyip ağzımı gösterirdim. bak bunula taşak geçilir sanki.
  • Apocalypse  (27.06.17 01:27:10)
Küçüklüğümden beri mısır sevmem. O zamandan kalma bir sey mi, tat hafızası mı bilmem ama en sevmedigim yiyeceklerden biridir.

  • aquarium  (27.06.17 01:44:27)
Böyle bir şey var gerçekten. Üstelik bu sadece tada özgü değil. Koku ya da duyduğun bir ses de aynı etkiyi yaratabiliyor. Mesela ben de askerde u2 ‘nun Achtung Baby albümünü hatim etmiştim. Bu albümü sadece askerde dinledim. Şimdi ne zaman albümden bir şarkı çalınsa askerde nöbet tuttuğum yerde hissederim kendimi.

  • scheisskopf  (27.06.17 02:38:46)
Tat hafızası da olabilir ama bence sürekli mısır yemeyişimizden kaynaklı. Mesela mısır deyince benim aklıma yazlık sıcak günler kumsal falan geliyor. Mısır çocukken sahilde yediğim ama büyüyünce bıraktığım hatta aklıma bile gelmeyen bir şey. Mesela şu anda da 1 ay süre içerisinde bi şarkı dinleyip 3 yıl bıraksanız 3 yıl sonra tekrar dinlemeye başlasanız 3 yıl önceki anı anımsarsınız. Bence olay bu.

  • freetakilir  (27.06.17 17:24:02)
közlenmişi favorimdir.

  • since1907  (27.06.17 17:29:47)