Kedi Yuvalandırma

Bir adet kedi evlat edinmek istiyoruz. Çok bir deneyimim olmadığı için bilgi sahibi kimselere sorularım şunlar:

1) sahibinden.com'daki hayvanlar alemi kısmı ne kadar güvenilir? Önerir misiniz? Veya farklı bir mecra?

2) Hangi ay/yaş aralığı ve/veya cinsiyet tercih edilmeli? Bakım kolaylığı vb unsurlar açısından soruyorum elbette.

3) Yaş ve kuru mama farkı nedir? Birini yiyen kedi ötekini yiyemiyor falan? Birkaç kez özellikle vurgulandığını gördüm merak ettim.

4) Kedimizi sahiplendikten sonra ilk iş veterinere götürüp bir güzel iç ve dış parazit açısından muayene ettiriyoruz, sonrasında neler yapıyoruz?

5) Ek önerileriniz varsa çok sevinirim.

PS: Merak eden olursa; yaş 32, evli barklı adamım. Maskot/oyuncak değil evimize ek bir yoldaş aradığımızın farkındayız. Yaklaşık 15 sene önce bir adet kedim vardı ama çocuk sayılırdım, kedim bana bakıyordu o dönemler.

Teşekkürler.

1- Önermem sahibinden tamamen para üzerine kurulu bir yer. www.petarkadas.com
2- Yavru alın huyunu suyunu her şeyi tanırsınız zaten her yer yavru.
3- Yaş ve kuru mama adından da anlaşılacağı üzere mamanın fiziki hali. Her ikisini de yer kedi aslında önemli olan aromasıdır. Bizim Lilith balıklı yemezdi mesela.
4- Veteriner size gerekli aşıları söyleyecektir. Kedinin dışarı çıkıp gezip gelmesi ya da gelememesi burada önemli bir etken.
5- Bol bol oyuncak alın ve kameranızı açık tutun, kediler neşe kaynağıdır.
  • gozu acik sevisen yahudi  (26.06.17 19:30:47)
Benim kedi ilanim var bakabilirsiniz ^^
Onlari saiplenmeseniz bile muhtac bir hayvanin umudu olursunuz umarim.

  • piremses  (26.06.17 20:13:08)
Yavru kedileri hep pet arkadaştan sahiplendirdim. Hatta şu anda da 1,5 aylık erkek kedi için ilanım var.
hizliresim.com
  • boyalı kuş  (26.06.17 20:46:17)
1. Önermem. Onlar arayınca para istiyor. Facebook gruplarına bakın. Petarkadaş +1
2. Yavru kedi daha kolay olur. Cinsiyet fark etmez.
Kedilerin hepsi şebek. Erkek kediler dişi insanlara daha düşkün oluyor, dişi kediler de erkeklere.
3. İkisini de yer. Yaş mama daha beğenilen bir şey ama vermezseniz ötekini de eşek gibi yer.
4. Veteriner yönlendiriyor.
5. Tehlikelere karşı önlem alın. Pencere, balkon, ocak, sivri cisimler vs.
  • Lim5  (26.06.17 22:00:01)
petarkadas.com'un yanı sıra petlebi.com da var.
Haysev'in Facebook sayfasına da bakabilirsiniz.
www.facebook.com
  • green knight  (27.06.17 01:38:33)