İstanbul Bahçelievler'de hangi semtte kalmalıyım?

Bahçelievler'den maksimum 1000 tl'ye ev tutacağım. Bu ilçeyi hiç bilmiyorum. Düzgün, sorunsuz, ulaşım açısından sıkıntı olmayacak, gece dışarı çıkınca/eve gelince kötü gözle bakılmayacak bir semt arıyorum (çok şey istiyorum biliyorum). Nereleri önerirsiniz?

Bir de yüksek girişte olan evler rutubet yapar mı? :(

incirli ömür plaza'nın arka tarafları. ulaşımı kolay denebilir, her şeyin durağına yakın otobüs metrobüs vs. gece çıkınca / geç gelince kötü gözle bakılmaz, bakan olursa da çağırırsın gelirim döveriz, ben de oralarda oturuyorum.

  • treize  (26.06.17 17:36:18)
Çok teşekkür ediyorum, bulaşan olursa ilk sizi çağırıcam :)

  • gaffer  (26.06.17 17:53:26)
incirli - bahçelievler metrobüs durağı tarafı güzeldir, soğanlı tarafına geçmemek şartıyla yayla ve basınsitesine de bakabilirsiniz ama kiralar uçuk epey, belki 1+1 ya da eski bina bulabilirsiniz.

rutubet yüksek giriş'te eğer bina rutubet yapıyorsa olur, yüksek giriş olduğundan değil bence.
  • yaraticinick  (26.06.17 18:01:16)
oralarda 1000 tl kiraya ev bulunabiliyorsa iyi yerler tabii.

  • bohr atom modeli  (26.06.17 18:30:51)
Yayla iyidir ama 1000 tl bulmakta zorlanabilirsin. Oralar çok değişken mekanlar. Binayı seçmeden önce iyice araştır apartmandakileri. Rahatsız etmeyecek insanları seç.

  • fragile lady  (26.06.17 18:36:29)
Ömürün çevresi ve Çalışlar caddesine bağlı sokaklara bakılabilir ama o bütçeyle zor ne yazık ki.

  • reactionic  (26.06.17 18:59:28)
Elbette Ömür Arkası - Çalışlar civarı ancak Basın sitesi mevki / Migros kısımları da fiyat performans açısından faydalı olabilir. Gece gündüz konusunda kimsenin sıkıntı yaratacağı bir yer değildir, belki Soğanlı'nın alt kısımları hariç.

  • oxygene  (26.06.17 21:02:18)
herkes belirtmis, o fiyatlara sanirim bahcelievlerin ici ve iyi olan yerleri zor.

ben yaylanin bahceli nizam evlerini cok severim. cocuklugum oralarda gecti. ömürün arkalarida oldukca güzel, 500. yil bulvari cok güzel hatta.

o degilde ne kadar bahcelievlerli varmis buralarda.
  • kurnaz  (26.06.17 21:59:09)
herkes incirli ömür plaza filan yazmış ama oralarda 1000 liraya ev bulmak imkansız. nispeten daha uygun ve ulaşımı güzel mahalle olarak siyavuşpaşayı tavsiye ederim. 2 sene yaşadım orda, bi sıkıntı olmamıştı.
rutubet olayı eve bağlı biraz. benim oturduğum ev 1. kattı ve öyle bi sıkıntısı yoktu misal.

  • anily  (26.06.17 22:26:52)
O paraya ancak Siyavus Paşa veya soğanlı mahallelerinde bulabilirsin. Siyavus Paşa Mahallesi nde yayla Camii civarı belki bulabilirsin. Ama diğer türlü ömür, incirli, Bahçelievler bahçeli nizam imkansız.

  • emfuzi  (27.06.17 00:36:02)
Galiba geçinebilmek için gece taksiye çıkmam gerekecek. Teşekkür ediyorum herkese.

  • gaffer  (27.06.17 17:27:50)