[]

büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlar

bayramda - kandilde mahallenin çocukları şeker toplamaya geliyor mu?

gelmiyorsa eskiden geliyorlar mıydı yoksa hiç mi gelmiyorlardı?


 
Eskiden çok seyrek gelirlerdi artık hiç gelmiyorlar. Devir kötü, aileleri artık salmıyordur doğal olarak.


  • i m cool with that  (25.06.17 15:00:30 ~ 15:00:43) 
Gelmiyorlar eskiden de gelmiyorlardi.
Şeker gelene zorla ikram ettirilen birşey artık.

  • cabiday  (25.06.17 15:00:47) 
eskiden ankara'da ara sıra gelen çocuklar olurdu, hatta bir kere de biz arkadaşlarla heveslenip toplamıştık böyle(10 seneden fazla oldu) istanbul'da eski semtte gelen tek tük yine oluyordu da şimdiki yerde gelmiyor artık kimse.

devir kötü +1, bir de çocukların umrunda değil şeker çikolata.
  • doxanikee  (25.06.17 15:10:30 ~ 15:11:26) 
6 senedir istanbul'dayim, 4 sene her bayramda seker, cikolata alip doldurdum. gelen giden bir tane bile cocuk olmadi. bu sene zaten istanbul'da degilim, olsam da almayacaktim. kaliyor butun sekerler.

oncesini bilmiyorum, turkiye'de yasamiyordum.
  • fraise  (25.06.17 15:25:23) 
Çok az geliyorlar ama burası şehrin en nezih semti Kadıköy gibi bi yer nispeten güvenli


  • mutlusismankedi2015  (25.06.17 15:25:24) 
bina kapısını açamayacakları için gelemezler, gelseler zaten bizim bina sakinleri yüzlerine kezzap atar herkes ayrı cool binada.


  • proletarier aller lander vereinigt euch  (25.06.17 15:27:13) 
çılgınlar gibi geliyorlardi ta ki 3 yıl falan önceye kadar....


  • yuvarlanantencereninkapagi  (25.06.17 15:34:58) 
Eskiden gelirlerdi hatta bu sene de gelirler diye sevecekleri türden şeker çikolata falan aldım ama gelen giden yok, misafir zaten hak getire.


  • EkimBebesi  (25.06.17 15:47:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.