akar ve mite alerjisi için yastık veya kılıfı tavsiyesi

alerjik rinitimden dolayı akar ve miteler ciddi anlamda hayatımı olumsuz etkiliyorlar. bunun için anti alerjik yastık, yorgan kılıfı ya da ipek yastık veya yorgan takımı almayı düşünüyorum. ipek olanlar baya pahalı. ipek yastık ve yorgan satan siteler ipeğin içindeki bir maddeden dolayı içinde mite barınamayacağını iddia ediyorlar. eğer yastık veya yorgan kılıfı alırsam bir nevi yastık içerisindeki akarların bana ulaşmasını engelleyeceğim fakat yine yastık kılıfı üzerinde zamanla akar oluşma durumundan dolayı her hafta yıkamam gerekecek. sizce kılıf almak işimi direkt görür mü ipek yastık ve yorgan alarak paramı boşuna mı harcıyorum?

uzun zamandır alerjik rinit ile muzdarip biri olarak;anti alerjik yorgan,yastık vs. hepsini denedim ancak hiçbiri rahat değildi,üstelik pek etki de etmedi ayrıca çok pahalılar da.Benim önerim anti-mite ilaçları, piyasada artık bolca bulunuyor,yatak veya yastığa bu kadar para vermek yerine 15 günde bir bu tür ilaçları kullanmak daha mantıklı geliyor en azından mali açıdan.

  • maceraperens  (24.06.17 23:23:06)
merak ettim aşı tedavisine başladınız mı acaba? ben 4-5 aydır aşı tedavisi + 3-4 günde bir yastık kılıfı değiştirme ile neredeyse hiç alerji olmadım.doktoruma göre aşı tedavisinin cevap vermesi daha sonra olacakmış ama bilemiyorum.

  • valkin rockefeller  (24.06.17 23:44:31)
@valkin rockefeller hayır aşı tedavisine henüz başlamadım. o kadar doktora gittim, hiçbirisi de aşı vermedi fakat hep ilaç verdi. ilaçlar da sürekli uyuttuğu için çok büyük sıkıntı. aşı tedavisinin uygulandığını son doktorumdan öğrendim. yakın zamanda tekrar dile getiricem.

  • duyurunun bug'ı  (25.06.17 02:25:03)