Televizyonun üzerinde bulunan sensör ile karşıda insan olduğunu belirlemek?

Nasıl yapabiliriz? Farklı fikirlere ihtiyacım var.

Aklıma gelenler:

1- Standart Kamera ile resim işleme insan olduğunu tespit.
2- Thermal Kamera ile insan olduğunu bulmak 36-38 arası derece görürse insan vardır.
3-..
4-...

televizyonun üzerindeki sensörden ziyade, alıcı. kumandada verici var, o da alıcı. kumanda belli frekansta sinyal yayıyor. yani alıcı ile sinyal dışında bir şeyin varlığını belirlemek pek mümkün değil ilk etapta.

ha diyorsanız ki alıcıyı söküp yerine farklı bir sistem entegre edip onu insan tespitinde kullanıcam, o zaman olur. onun için de o kadar detaya inmeye gerek yok, otomatik lambaların sensörleri bile iş görür. insan özkütlesine göre 25 kiloluk bir kütlenin hareket ettiğini algılarsa aktif olur o sensörler.
  • icim urperiyor  (24.06.17 01:21:21)
Şunu veya benzerini kullan : www.digikey.com

  • iron  (24.06.17 01:24:28)
Ultrasound veya infrared?

  • sutlu nescafe  (24.06.17 03:23:19)